joombig banner rotation images

Menu

 

Przycinka koron drzew rozpocznie się na PileckiegoPrzycinka koron drzew rozpocznie się na Pileckiego

 

We wtorek, 26 lutego, rozpocznie się redukowanie koron drzew w centrum miasta. Jako pierwsze przycinane będą te rosnące przy ul. rotm. Witolda Pileckiego. Do połowy kwietnia powinny zakończyć się prace pielęgnacyjne od ronda Andersa do ronda Traugutta. Przycinka będzie się wiązać z drobnymi utrudnieniami dla kierowców.

 

 

Zieleń miejska wymaga odpowiedniego projektowania i urządzania, a także konserwacji. Powinna ona być traktowana jak wielkie ogrody, które muszą podlegać regularnie przeprowadzanym zabiegom pielęgnacyjnym. Do takich właśnie zabiegów należą cięcia w koronach drzew.

 

Prowadzone w mieście zabiegi pielęgnacyjne mają przede wszystkim na celu zapewnienie optymalnych warunków do wzrostu i rozwoju drzew, kształtowanie warunków siedliskowych oraz zapewnienie bezpieczeństwa ludzi i mienia. Pielęgnacja zieleni wysokiej obejmuje wycinkę, karczowanie, frezowanie pni i usuwanie pozostałości. Najważniejsza jest tu jednak redukcja masy koron drzew, będzie ona wynosić do 30 proc., bo tyle dopuszcza Ustawa o ochronie przyrody.

 

We wtorek, 25 lutego rozpocznie się przycinka drzew rosnących w centrum Bełchatowa, tj. od ronda gen. W. Andersa (skrzyżowanie ulic Pileckiego, Czaplinieckiej, Lipowej i Wojska Polskiego) do ronda gen. R. Traugutta (skrzyżowanie ul. Sienkiewicza i Aleją Włókniarzy). Jako pierwsze zabiegom pielęgnacyjnym zostaną poddane drzewa przy ul. rotm. W. Pileckiego, gdzie gałęzie miejscami zahaczają o kable energetyczne. Prace na tej ulicy powinny potrwać około tygodnia, czyli do piątku, 1 marca. Następnie pracownicy KTU Zieleń (firmy, która odpowiada za utrzymanie zieleni w mieście) przeniosą się na ul. Kościuszki i Pabianicką, a w dalszej kolejności na ul. 1 Maja.

 

W trakcie prac pielęgnacyjnych kierowcy mogą spodziewać się niewielkich utrudnień. W godzinach między 7 a 15 w miejscu prowadzonego właśnie przycinania (roboty mają bowiem charakter postępujący) możliwe będą przewężenia na ulicach. Planowana redukcja koron drzewostanu w centrum miasta powinna się zakończyć do 15 kwietnia.

 

AP

 

Gałęzie drzew rosnących na ul. Pileckiego zahaczają o kable energetyczne i wymagają redukcjiGałęzie drzew rosnących na ul. Pileckiego zahaczają o kable energetyczne i wymagają redukcji

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019