joombig banner rotation images

Menu

 

Certyfikaty stypendyści odebrali 27 lutego przez sessją Rady MiejskiejCertyfikaty stypendyści odebrali 28 lutego przed sesją Rady Miejskiej

 

Miasto nagrodziło młodych, uzdolnionych bełchatowian. Stypendia powędrowały do 23 sportowców oraz 26 artystów, trafi do nich w sumie ponad 111 tys. zł. Dzięki wsparciu miasta młodzież będzie mogła rozwijać swoje pasje, szlifować umiejętności czy realizować kolejne projekty.

 

 

- Jesteśmy dumni, że mamy tak wielu utalentowanych bełchatowian. Ci młodzi ludzie pokazują, że oprócz codziennych obowiązków można robić coś znacznie więcej. Każdy ze stypendystów ciężko zapracował na swój sukces, za co serdecznie im dziękujemy. Gratulujemy konsekwencji w osiąganiu postawionych celów, a wiem że jest to bardzo trudne  – powiedział Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.  

 

W gronie nagrodzonych artystów znaleźli się muzycy: Konrad Fiszer, Tomasz Orłowski, Karolina Skurnica, Filip Tomecki, a także Oliwia Tomecka i Kacper Motyl. Wyróżnione zostały dziewczęta z zespołu A’Vista: Gabriela  Zatorska, Natalia Łukasińska, Karolina Stępień, Zuzanna Grzejszczak, Aleksandra Wyczachowska, Natalia Stankiewicz, a także inni soliści: Weronika Kępa, Amelia Biniecka, Maria Rozpara i Oliwia Czerwińska. Gratyfikację otrzymali również: Andrzej Jendrusiak i Mateusz Walas, którzy realizują się w tańcu towarzyskim. Weronika Ambrozik i Małgorzata Daroch zostały docenione za sukcesy w tańcu współczesnym, zaś Arkadiusz Kuśmierek i Maria Wójcik w tańcu na wózkach. Stypendystkami zostały również Lena Maria Chmiel i Julia Zając, które związane są z teatrem, plastycznie uzdolniona Natalia Niewierska oraz osiągający sukcesy w fotografii Jakub Stępień.  

 

Każdy z nagrodzonych otrzyma jednorazowe stypendium pieniężne. W zależności od tego jaki wybrany przez siebie projekt będą realizować waha się ono od 500 do 1500 zł.

 

Wśród sportowców dominują siatkarze: Marcin Marciniak, Wiktor Nowak, Sebastian Adamczyk, Weronika Centka oraz Dawid Filipek i Mateusz Bak. Ale nie brakuje też tych, którzy wyróżniają się w tenisie ziemnym na wózkach: Krzysztof Brezyna, kickboxingu: Sebastian Link, Patryk Radoń, Jacek Dawid, Michał Benben, boksie: Jakub Domurad oraz taekwon-Do: Amelia Dylewska. Sebastian Kwiatkowski, Aniela Lis oraz Ida Lis zostali nagrodzeni za wyniki w trójboju siłowym, zaś Oskar Łucki, Szymon Woźniak, Julia Grzelewska, Filip Chrosta, Michał Stawicki za sukcesy jakie osiągają w lekkiej atletyce. Grono stypendystów zasilił też Armen Khoperia – hokej oraz Karolina Stępień – kolarstwo.

 

Przez najbliższe 12 miesięcy każdy ze stypendystów będzie otrzymywał, w zależności od osiągniętych sukcesów, od 300 do 500 zł.

 

Certyfikaty stypendialne wyróżnieni bełchatowianie odebrali 28 lutego podczas sesji Rady Miejskiej. Wiceprezydent Łukasz Politański podziękował młodzieży za promowanie Bełchatowa: - Cieszę się, że o bełchatowskiej młodzież i ich talentach, a także o samym Bełchatowie słychać w różnych zakątkach Polski i świata. Dziękuję także Waszym trenerom, opiekunom i najbliższym, którzy nie tylko Was szkolą, ale również motywują i wspierają – podsumował wiceprezydent Politański.

 

Zadowolenia nie kryją sami nagrodzeni: - Stypendium to dla mnie motywacja do podejmowania kolejnych wyzwań, ale też radość i zadowolenie, że moje sukcesy zostały docenione przez innych – powiedział tuż po odebraniu certyfikatu przez Kacper Motyl, który m.in. gra w Miejskiej Orkiestrze Dętej Bełchatów – Grocholice.

 

- Dzięki stypendium będę mogła wyjechać na konkursy, kupić nowe stroje, a nawet pomyśleć o wymianie wózka – mówi Maria Wójcik, która tańczy na wózku. Marysia od lat jest stypendystką miasta, a na swoim kocie ma wiele znaczących sukcesów, m.in. Grand Prix zdobyte w turnieju na Dolnym Śląsku.  

 

Z kolei Jakub Domurad trenujący boks podkreśla: - Boks, który trenuję, kosztuje wiele wyrzeczeń i poświęcenia. Stypendium jest więc dla mnie uhonorowaniem mojej ciężkiej pracy. Ida Lis znana z trójboju siłowego dodaje: - Czuję się spełniona w tym co robię. Dlatego cieszę się, że stypendium pozwoli mi dalej rozwijać swoją pasję. Trójbój nie jest sportem olimpijskim, koszty więc narastają. Z pewnością więc stypendium odciąży mnie – podsumowuje Ida Lis.

 

Miasto nagrodziło blisko 50 uzdolnionych sportowców i artystówMiasto nagrodziło blisko 50 uzdolnionych sportowców i artystówDo stypendystów trafi w sumie ponad 111 tys. złDo stypendystów trafi w sumie ponad 111 tys. zł

Stypednium miasta odebrało 23 sportowców i 26 artystówStypednium miasta odebrało 23 sportowców i 26 artystów

 

Fragment koncertu stypendysty Tomasza Orłowskiego, który grał jako solista z towarzyszeniem Winter Orchestra Workshop pod batutą maestro Andrea Loss z Włoch. Koncert w Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

AD-A

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019