joombig banner rotation images

Menu

 

Wody pozbawieni są mieszkańcy sporej części osiedla BudowlanychWody pozbawieni są mieszkańcy sporej części osiedla Budowlanych

 

Mieszkańcy osiedla Budowlanych musieli liczyć się z kłopotami z wodą. Bez wody byli mieszkańcy części osiedla od strony parku, a po drugiej stronie ul. Mielczarskiego - bloków nr 2, 8 i 9. Suche krany były skutkiem awarii, którą w godzinach popołudniowych usuwnęli pracownicy spółki Wod.-Kan. Na miejscu podstawione zostały trzy beczkowozy.

 


Przed północą mieszkańcy osiedla Budowlanych zgłosili awarię. Okazało się, że między tężnią a blokiem nr 10 doszło do wymycia styku na mufie żeliwnej. Od wczesnych godzin porannych zamknięte zostały zasuwy, po czym rozpoczęło się usuwanie usterki. Po usunięciu kostki i dokopaniu się do miejsca, w którym doszło do awarii, podjęta zotanie decyzja o sposobie naprawy. Służby techniczne robią wszystko, by mieszkańcy jak najszybciej odzyskali dostęp do wody.


Na czas prowadzonych prac, od wody odcięci są mieszkańcy wszystkich bloków znajdujących się po południowej stronie Mielczarskiego (czyli w okolicach parku Olszewskich) a także bloków nr 2, 8 i 9 po stronie północnej ulicy. By zapewnić mieszkańcom dostęp do wody pitnej, podstawione zostały trzy beczkowozy – pierwszy między blokami nr 8, 9 i 2, drugi pomiędzy blokami nr 3i 4 oraz trzeci w okolicach biblioteki (przy bloku nr 5).


AP

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019