joombig banner rotation images

Menu

PEC po raz drugi już zorganizował akcję "Wymiana ciepła" PEC po raz drugi już zorganizował akcję "Wymiana ciepła"

 

To już ostatni moment, aby w jednym z pięciu punktów w mieście, zostawić ciepłą odzież dla potrzebujących. Na koniec marca wieszaki będą zdemontowane, a ubrania zostaną przewiezione do bełchatowskiego MOPSu, gdzie działa całoroczny punkt zbiórki odzieży. Akcję „Wymiany ciepła” już po raz drugi zorganizowała miejska spółka PEC.

 

 

Od momentu ustawienia specjalnych wieszaków w różnych punktach miasta, czyli od początku grudnia 2018, niemal codziennie można było zobaczyć dziesiątki „nowych” ubrań, które szybko znajdowały nowych właścicieli. W specjalnych pojemnikach z trudem mieściły się pozostawione czapki, szaliki i ciepłe swetry.

 

– Codziennie z naszych wieszaków znikało kilka kurtek czy swetrów, lecz w ich miejsce ciągle pojawiały się nowe. A to wszystko dzięki zaangażowaniu mieszkańców miasta i chęci niesienia pomocy potrzebującym. Cieszymy się na tak duży odzew na naszą akcję – podsumowują organizatorzy akcji.

 

Zima to dla bezdomnych i ubogich najgorszy czas w roku. Temperatury poniżej zera mogą być dla nich zabójcze, dlatego akcja „Wymiany ciepła” jest tak potrzebna. Dzięki niej każdy mógł zostawić swoje niepotrzebne ubranie na specjalnych wieszakach, z których każdy potrzebujący mógł wziąć coś dla siebie. Największym zainteresowaniem cieszyły się swetry, kurtki, płaszcze, czyli wszystko, co pomoże przetrwać zimę.

 

Najczęściej potrzebujący korzystali z punktu wymiany ciepła w bełchatowskim MOPS oraz przy miejskiej jadłodajni. Także z całodobowego wieszaka przy ul. Czaplinieckiej szybko znikały ubrania, zwłaszcza w okresie mrozów.

 

– Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Bełchatowa, którzy zaangażowali się w pomoc potrzebującym – mówi Grzegorz Zegarek, prezes spółki PEC, inicjator akcji. – Jak się okazuje, ludzie w Bełchatowie mają nie tylko wielkie szafy, lecz także wielkie serca. Dzięki nim osoby potrzebujące mogły się ogrzać w mroźne dni nie tylko ciepłymi ubraniami, lecz także ciepłem płynącym z chęci pomagania – kontynuuje.

 

Z końcem marca pozostałe w punktach ubrania zostaną przewiezione do całorocznego punktu w bełchatowskim MOPS, gdzie poczekają na kolejną zimę. Miejska Jadłodajnia działająca przy Fundacji Solidarni również obiecała kontynuować tę dobrą i, jak się okazuje, potrzebną ideę. W końcu wymiana ciepła wcale nie musi kończyć się wraz z ustaniem mrozów.

 

PEC

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019