joombig banner rotation images

Menu

 

Rekrutacja do miejskiego żłobka potrwa do końca maja W tym roku rekrutacja do miejskiego żłobka potrwa do końca maja


Trwa nabór do miejskiego żłobka "Jaś i Magłosia". Na najmłodszych bełchatowian czeka 75 miejsc w trzech grupach wiekowych. Miejscami dysponują także niepubliczne żłobki i kluby malucha, które miasto dofinansowuje. Z miejskiego budżetu trafia do nich dotacja - średnio ponad 100 tys. zł miesięcznie. Tylko w marcu dofinansowaniem objętych było blisko 250 dzieci.

 

Do 31 maja rodzice mogą zapisywać swoje pociechy do miejskiego żłobka. "Jaś i Małgosia", który swoją siedzibę ma na os. 1 Maja 7, to placówka z ponad czterdziestoletnią tradycją. Profesjonalna opieka, przyjazna atmosfera, domowa i zdrowa kuchnia, programy wspierające zrównoważony rozwój dziecka, a do tego preferencyjne czesne (w zależności od dochodu wynosi ono od 200 do 300 zł na miesiąc) – to tylko niektóre z wielu zalet miejskiego żłobka. Dobrą okazją, aby poznać pracę placówki od wewnątrz będą Dni Otwarte, które zaplanowane są na 30 marca w godz. 11-13. Wtedy też będzie można złożyć kartę zgłoszeniową z niezbędnymi dokumentami. Więcej informacji na temat tegorocznej rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej placówki, skąd można również pobrać potrzebne wnioski.  

 

Zapisz dziecko do miejskiego żłobka


W Bełchatowie funkcjonują również placówki niepubliczne. Podobnie, jak miejski żłobek, specjalizują się one m.in. w opiece nad najmłodszymi dziećmi. A ich działanie regularnie dofinansowuje miasto. Aktualnie dotację z miejskiego budżetu pozyskuje pięć niepublicznych żłobków i klubów malucha. Dofinansowanie przyznane jest na cały rok, magistrat wypłaca je w miesięcznych transzach. Jej wysokość uzależniona jest natomiast od liczby dzieci korzystających w danym miesiącu z placówki. 

 

Każdemu maluchowi do 3 roku życia, które mieszka w Bełchatowie i tu uczęszcza do prywatnego żłobka, przysługuje bowiem 431 zł dofinansowania na miesiąc. Tylko w marcu objęto nim dokładnie 239 najmłodszych bełchatowian. Do niepublicznych placówek trafiło więc ponad 103 tys. zł dotacji. Podobne kwoty niepublicznym żłobkom i klubom malucha miasto wypłaca przez cały rok.  


KZB

 

"Jaś i Małgosia" to najstarszy żlobek w mieście"Jaś i Małgosia" to najstarszy żlobek w mieście

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019