joombig banner rotation images

Menu

 

Na wystawie można zobaczyć wyjątkowe przedmioty użytkoweNa wystawie można zobaczyć wyjątkowe przedmioty użytkowe

 

Meble, akcesoria, grafika, lampy, ceramika i inne designerskie przedmioty użytkowe, które tworzą bełchatowscy przedsiębiorczy artyści, można oglądać na wyjątkowej wystawie w Gigantach Mocy. „Ludzie z energią. Przedmioty z duszą” to pierwsze tego typu wydarzenie w regionie.

 Ręcznie wykonane i oryginalne przedmioty są coraz częściej poszukiwane nie tylko przez projektantów, ale także wszystkich urządzających mieszkania czy domy. Klienci coraz częściej poszukują produktów unikatowych, czy wręcz niszowych. Coraz głośniej mówi się także o powrocie do lokalności i tradycyjnych metod produkcji. Projektanci wnętrz powoli odchodzą od tego, co oferuje rynek tzw. sieciówek. Ciekawe i kreatywne rozwiązania oraz niezależne marki to coraz prężniej rozwijający się kierunek w kreowaniu przestrzeni. Stąd pomysł pokazania tego, co oferują projektanci z Bełchatowa i okolic. Zaproszenie do udziału w wystawie „Ludzie z energią. Przedmioty z duszą” przyjęło dziewięciu bełchatowskich przedsiębiorców.

 


- Wszystkich naszych wystawców cechuje olbrzymi talent twórczy, potraficią robić piękne i genialne rzeczy, które zachwycają swoją prostotą i elegancją. Udowadniają, że aby pięknie mieszkać, nie trzeba szukać daleko. Wystarczy rozejrzeć się w najbliższej okolicy, bo właśnie tu, w Bełchatowie, mamy wielu uzdolnionych projektantów, artystów i przedsiębiorców, którzy zrealizują każdy, nawet najbardziej wymagający, pomysł – mówi prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska i dodaje, że liczy na jeszcze większą integrację i współpracę środowiska związanego z lokalnym wzornictwem.

 


Bełchatowscy przedsiębiorcy zajmujący się projektowaniem i tworzeniem wyjątkowych przedmiotów codziennego użytku zgodnie podkreślają, że handmade to coś więcej niż wykonane ręcznie produkty. To także bezpośredni kontakt ze sprzedawcą i autorem - możliwość nawiązania relacji i wymiany opinii.

 


Prace dziewięciu lokalnych artystów – rzemieślników i jednocześnie właścicieli firm (BABE ART, Jaka Studio, EVART, Studio Dekoracji Okien FINESTRIA, Patryk Habryn Studio, Vivi&Oli Alicja Przydryga, Zbychewka, Wnętrza, Skalar) można oglądać do 28 kwietnia w Gigantach Mocy. Ale to nie wszystko. Prace wszystkich wystawców są także zaprezentowane w specjalnym katalogu, który będzie także materiałem promującym Bełchatów i lokalny biznes na różnych targach, w jakich miasto bierze udział.

 

AP

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019