joombig banner rotation images

Menu

mzk aplikacja 8777Mieszkańcy będą mieli ułatwiony dostęp do rozkładu jazdy oraz wiedzę o aktualnej lokalizacji wybranego autobusuWkrótce pasażerowie bełchatowskich emzetek będą mogli sprawdzić w telefonie gdzie aktualnie znajduje się autobus, na który czekają. To tylko jedno z udogodnień aplikacji mobilnej opracowywanej właśnie przez miasto. Oprogramowanie ma być gotowe jeszcze w tym roku, a korzystać z niego będzie mógł każdy, kto posiada smartfon z dostępem do internetu. Aplikacja będzie bezpłatna i łatwa w użyciu.Aplikacja podzielona będzie na moduły i zakładki, które umożliwią wyszukanie informacji o rzeczywistych odjazdach konkretnych linii komunikacyjnych z przystanków autobusowych na terenie miasta. Najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem, które znajdzie się w aplikacji jest możliwość obserwowania rzeczywistej lokalizacji autobusów na trasie przejazdu. W każdym z 20 pojazdów MZK zainstalowane będzie bowiem automatyczne urządzenie lokalizujące. Podróżujący będzie mógł również sprawdzić aktualny poziom naładowania baterii w autobusach elektrycznych.


Aplikacja wyposażona będzie także w mapę Bełchatowa z zaznaczonymi przystankami komunikacji miejskiej. Naniesione na niej będą również najważniejsze obiekty publiczne i samorządowe, m.in. hotele, kościoły, szkoły i zabytki. Dzięki sygnałowi GPS będziemy mogli określić swoje aktualne położenie i w prosty sposób znaleźć najbliższy przystanek oraz dowiedzieć się jaką linią będzie można najszybciej dojechać w wybrane miejsce. Pasażerowie korzystający z aplikacji będą mogli także podejrzeć aktualny rozkład jazdy. Dokładne godziny odjazdu poszczególnych linii autobusowych będą widoczne zarówno w postaci tabliczki przystankowej, jak i widoku najbliższych odjazdów w czasie rzeczywistym.


Opracowanie i wdrożenie aplikacji mobilnej realizowane jest w ramach projektu „Zakup taboru niskoemisyjnego wraz z przebudową niezbędnej infrastruktury do obsługi pasażerów w Bełchatowie” współfinansowanego w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020. Zgodnie z założeniami, aplikacja ma zostać wprowadzona do końca listopada. Wykona i opracuje ją firma Operibus z Jaworzna, a jej koszt brutto wynosi 153 tysiące złotych.

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019