joombig banner rotation images

Menu

 

Podczas festynu w ogrodach parafialnych przy ul. Kościuszki na całe rodziny czekało moc atrakcjiPodczas festynu w ogrodach parafialnych przy ul. Kościuszki na całe rodziny czekało moc atrakcji

 

Rodzinny festyn, koncert laureatów konkursu „Santo Subito” oraz zespołu Pokój i Dobro zwieńczyły tegoroczne obchody Dnia Patrona. Tradycyjnie złożono także kwiaty pod pomnikiem papieża Jana Pawła II, a w ogrodach parafialnych przy ul. Kościuszki odprawiona została msza w intencji bełchatowian, której przewodniczył bp Jan Zając.


Główne obchody tegorocznego Dnia Patrona Miasta – św. Jana Pawła II, przypadły na niedzielę, 16 czerwca. Rozpoczęły się one złożeniem kwiatów pod pomnikiem Karola Wojtyły, po czym w ogrodach parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Kościuszki w intencji mieszkańców odprawiona została msza św., którą odprawił bp. Jan Zając z archidiecezji krakowskiej. Na zakończenie nabożeństwa wręczone zostały nagrody laureatom tegorocznego konkursu „Pontyfikat Św. Jana Pawła II”, po czym główny koncelebrans poświęcił parafialną kaplicę adoracji.


Po południu ulicami Bełchatowa przeszedł „Marsz dla życia i rodziny”, podczas którego głównym celem jest promowanie fundamentalnych wartości, jakimi są właśnie życie i rodzina. Marsz zakończył się w ogrodach parafialnych, gdzie całe rodziny bawiły się podczas festynu „Rodzina z patronem Miasta Bełchatowa”. Podczas kilkugodzinnej zabawy atrakcji nie zabrakło. Na scenie zaprezentowali się laureaci VI Archidiecezjalnego Dziecięcego Festiwalu Piosenki Papieskiej i Religijnej „Santo Subito”.

 

Soliści do lat 7

 1. Władysław Gągała
 2. Dawid Lis
 3. Wanda Jakubek

Soliści 8-11 lat

 1. Natalia Wróblewska
 2. Tatiana Kopala
 3. Jakub Wilk

Soliści 12-16 lat

 1. Maria Nagoda
 2. Amelia Zielińska
 3. Amelia Ziółkowska

Duety

 1. Marta Raszewska i Zuzanna Kowalczyk
 2. Alicja Kwiatek i Julita Grabowska

Zespoły

 1. Farna Scholka
 2. Schola dziecięca „Gaudium”
 3. Biedroneczki


Podczas festynu przeprowadzona była także loteria fantowa, całe rodziny brały udział w różnych grach i zabawach. W parafialnych ogrodach rozstawione były także stoiska promujące różne programy skierowane do rodzin, m.in. ogólnopolski program 500+, Bełchatowska Karta Rodziny czy Karta Dużej Rodziny.


Na zakończenie pikniku na scenę weszli bracia z Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów w Łodzi, czyli zespół Pokój i Dobro. Do tekstów z Pisma Świętego młodzi franciszkanie tworzą niepowtarzalną muzykę – to mieszkanka popu, reggae i bluesa. Podczas ich występu nie zabrakło także ostrych rockowych i hardcorowych dźwięków połączonych z rapem, co nie tylko nadaje świeżości ale także było niemałą niespodzianką dla uczestników zabawy.


Dzień Patrona to również wydarzenia towarzyszące. W sobotę, 15 czerwca na hali Energia odbył się koncert uwielbienia „Boża iSkra”, podczas którego wystąpił zespół ICE Worship Team pod kierownictwem Huberta Kowalskiego.

AP

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020