joombig banner rotation images

Menu

 

Wszystkie zaplanowane prace adaptacyjne powinny zakończyć się w połowie styczniaWszystkie zaplanowane prace adaptacyjne powinny zakończyć się w połowie stycznia

 

Ruszyły prace adaptacyjne przy budynku na ul. Staszica. To właśnie tam od stycznia 2020 roku obsługiwani będą klienci Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wszystkie zaplanowane prace, które mają poprawić warunki obsługi petentów, kosztować będą ok. 1,7 mln złotych.


Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej korzysta obecnie z pomieszczeń przy ul. Dąbrowskiego. Trudne warunki były powodem poszukiwania dla MOPS-u nowego lokalu, który będzie odpowiedni zarówno pracowników ośrodka, jak i jego petentów. W przyszłym roku klienci obsługiwani będą już w budynku przy ul. Staszica. - Dzięki tej inwestycji obsługa petentów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej znacznie się poprawi. To właśnie z myślą o mieszkańcach kupiliśmy budynek po Energoinżu - podkreśla Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa i dodaje, że lokalizacja ta będzie dogodna dla wszystkich mieszkańców, również tych niepełnosprawnych. - Przy biurowcu znajdują się miejsca parkingowe, a obok przystanek, na którym zatrzymują się autobusy komunikacji miejskiej. Dodatkowo budynek jest wyposażony w podjazd, który z pewnością ułatwi wejście osobom z niepełnosprawnością i rodzicom z wózkami.


Zanim jednak MOPS przeniesie się na Staszica budynek trzeba odpowiednio zaadaptować. Wykonawca, czyli tomaszowski Budmar, rozpoczął od prac przy instalacji wentylacyjnej. W następnej kolejności wymienione zostaną okna, remont przejdą także sanitariaty. Zakres prac obejmie także odnowienie pomieszczeń, czyli m.in. wymianę tynków i podłóg oraz malowanie ścian. By zapewnić miejsce do swobodnych rozmów z mieszkańcami korzystającymi ze świadczeń placówki niezbędna będzie zmiana organizacji powierzchni parterowej budynku. Zgodnie z projektem powstaną tam m.in. boksy do obsługi interesantów i stanowisko kasowe.


Wszystkie zaplanowane prace adaptacyjne powinny zakończyć się w połowie stycznia 2020 roku i kosztować będą 1 mln 700 tys. złotych.  

AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020