joombig banner rotation images

Menu

 

W Bełchatowie świadczenie 500+ przysługiwać będzie blisko 10 tys. dzieciomW Bełchatowie świadczenie 500+ przysługiwać będzie blisko 10 tys. dzieciom

 

Rodzice będą otrzymywać 500 złotych na każde, także pierwsze dziecko - to najważniejsza zmiana w rządowym programie „Rodzina 500+”. Wnioski elektroniczne można składać już od 1 lipca. Świadczenie obejmie dzieci do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód w rodzinie. W Bełchatowie pieniądze przysługiwać będą blisko 10 tys. dzieci.


Zmiany w rządowym programie oznaczają, że od lipca świadczenia przysługiwać będą niemal dwukrotnie większej liczbie dzieci, niż dotychczas. 1 lipca rozpocznie się bowiem nowy okres świadczeniowy, który dotyczy również wniosków na dzieci, na które do tej pory nie pobierano wsparcia w wysokości 500 zł. Jak zapowiada resort rodziny, pracy i polityki społecznej, kolejny wniosek rodzice oraz opiekunowie będą musieli złożyć dopiero w 2021 roku. Do tej pory obowiązywał roczny okres rozliczeniowy. Poza tym resort opracował dwustronny formularz, który zastąpi kilkustronicowy wniosek, tak by był on jeszcze bardziej przyjazny rodzinom.


Do składania uproszczonych wniosków o przyznanie świadczenia zachęca prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska wspólnie z wicewojewodą łódzkim, Karolem Młynarczykiem. – Rządowy program to wielka pomoc dla wszystkich rodzin w Bełchatowie, ale także dla samorządu. Wcześniej ze środków własnych i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej nie mogliśmy pomóc wszystkim rodzinom słabiej uposażonym. Cieszę się, że teraz żaden rodzic nie będzie musiał zastanawiać się, czy wystarczy pieniędzy na opłacenie dziecku dodatkowych zajęć czy wypoczynku – mówi prezydent Mariola Czechowska.

 

Ważne!

Wypełniając wniosek w formie elektronicznej jako płatnika należy wpisać Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie.


Rodzice którzy złożą wniosek między 1 lipca a 30 września otrzymają świadczenie na pierwsze dziecko z wyrównaniem od lipca, czyli w październiku na ich konto wpłynie 1500 zł. Jeśli dokumenty zostaną dostarczone później, jego wypłata będzie przysługiwać od tego momentu.


Program "Rodzina 500+" na nowych zasadach

AP

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020