joombig banner rotation images

Menu

 

Na nowy dom i miłość w schronisku czeka blisko 300 zwierzaków - psów i kotówNa nowy dom i miłość w schronisku czeka blisko 300 zwierzaków - psów i kotów

 

Faworek, Zora i Nero razem ze swoimi kolegami i koleżankami czekają na nowy dom. Z okazji Dni Bełchatowa bełchatowskie Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt po raz kolejny zachęca do adopcji zwierzaka za symboliczną złotówkę. W niedzielę, 30 czerwca, schronisko czynne będzie między godz. 9 a 17.


Koncerty gwiazd (Lemon, Big Day, Sound’n’Grace), występy bełchatowskich zespołów artystycznych, stoiska animacyjne dla dzieci oraz mnóstwo zabawy i pozytywnej energii – to wszystko będzie czekać na bełchatowian podczas tegorocznych Dni Bełchatowa, które odbędą się w weekend 29 i 30 czerwca na błoniach przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie. Ale nie tylko. Dni Bełchatowa to również okazja to adopcji zwierzaka z bełchatowskiego schroniska.


Jak mówią pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, przygarniając psa lub kota ze schroniska, nie tylko dajemy mu szansę na nowe życie w kochającym domu, ale także zyskujemy najwierniejszego przyjaciela. - Bełchatowianie najczęściej pytają o szczenięta, a psy dorosłe to przecież zdecydowanie mniej kłopotów dla przyszłego właściciela. Dorosły pies jest ułożony, często już nauczony czystości i nie wymaga tyle nauki, co szczeniak – tłumaczy kierownik schroniska Mariusz Półbrat. - Nasze zwierzaki są wyjątkowe, niepowtarzalne i co najważniejsze, mają wiele do zaoferowania.

 

Przy ul. Zdzieszulickiej na swój nowy dom czeka 271 psów (263 dorosłe, 8 szczeniąt) oraz 26 kotów (19 dorosłe, 7 kociąt). Zwierzaki są zaszczepione, odrobaczone i odpchlone. Ponadto czworonogi wydawane do adopcji są zaczipowane (z wpisem do międzynarodowej bazy danych CBDZOE) oraz posiadają aktualną książeczkę zdrowia. Jeśli stan zdrowia oraz wiek zwierzęcia na to pozwala, poddawane jest ono zabiegowi sterylizacji. Wizytówki wszystkich znajdziecie na stronie schroniska TUTAJ.


Proces adopcyjny nie jest skomplikowany. Wystarczy przyjść do schroniska z dowodem osobistym, wybrać odpowiednie dla siebie zwierzę, podpisać zobowiązanie adopcyjne i uiścić opłatę, a ta w niedzielę, 30 czerwca, wynosi 1 zł+VAT, czyli 1,23 zł. Szczegółowe informacje o adopcji można uzyskać w schronisku lub pod numerem telefonu 44 633 38 77.

 

Nie wyrzucaj psa, bo jedziesz na wakacje

 

Porzucanie zwierząt przed wakacjami to nadal palący problem. W okresie wakacyjnym wyraźnie nasilają się przypadki przywiązania zwierzęcia do drzewa, wyrzucania na skraju rzadko uczęszczanej drogi lub zamykania w kojcu bez opieki. Nie pomagają nawet surowe sprzeciwy i oburzenie społeczeństwa, przypadki odnajdywania właścicieli porzuconych zwierząt i ich karania, czy kampanie informacyjne. Proceder porzucania przed wakacjami to nadal istniejący problem – co zrobić z pupilem podczas nieobecności?

 

Przy wyjeżdzie wakacyjnym można skorzystać z kilku opcji opieki nad podopiecznym. Zwierzę najlepiej czuje się u siebie w domu, więc warto zapytać o możliwość tymczasowej opieki nad zwierzakiem przyjaciół, sąsiadów czy rodziny. Można też skorzystać z usług petsittera - profesjonalnego opiekuna zwierząt, w szczególności psów. Psa, kota a nawet gekona czy świnkę morską można też oddać do profesjonalnego hotelu dla zwierząt.

 

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie również prowadzi hotel dla psów. Kojce, w których przebywają czworonogi, są odseparowane od pozostałej części schroniska. Schronisko zapewnia całodobową opiekę nad przebywającymi gościnnie psami. W usłudze standardowej zapewnia ciepłe posiłki, stały dostęp do wody, wygodny i przestronny kojec z wybiegiem oraz ogrzewane i zadaszone pomieszczenie. Usługa extra wzbogacona jest o trzy spacery dziennie z pupilem. Informacje pod nr tel. 44 633 38 77 lub 600 185 657.


AP

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020