joombig banner rotation images

Menu

 

"Orientalne zakończenie lata" przyciągnęło do parku przy muzeum wielu amatorów azjatyckich przysmaków"Orientalne zakończenie lata" przyciągnęło do parku przy muzeum wielu amatorów azjatyckich przysmaków


Takiego zakończenia wakacji w Bełchatowie jeszcze nie było. Najpierw salsa przy miejskiej bibliotece, a dzień później orientalna uczta smakowa, joga na świeżym powietrzu, animacje dla najmłodszych, a wszystko to okraszone dźwiękami znanych i lubianych piosenek w wykonaniu miejskich stypendystów.

 


Ostatni weekend wakacji upłynął przede wszystkim pod znakiem dobrej zabawy, a zaczęło się od kubańskich rytmów i salsy na świeżym powietrzu. Tę niecodzienną imprezę zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. Chętni, a było ich całkiem sporo, mogli pod okiem tancerzy ze szkoły Timbaila sprawdzić się w typowo kubańskich tańcach. Następnie uczestników Cuba Libr(e)ary porwała i przeniosła w karaibski świat podróżniczka, fotografka Renata Musiał.


Przez następne dwa dnia trwało z kolei „Orientalne zakończeniu lata”. Na muzealnych błoniach można było skosztować azjatyckich przysmaków, posłuchać dobrej muzyki albo poćwiczyć wspólnie jogę. Trzeba przyznać, że azjatycka strefa gastronomiczna cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Podczas gdy jedni zjadali się japońskim sushi, indyjską aromatyczną pakorą, inni sięgali po gruzińskie chaczapuri czy libański tabbouleh. Okazuje się, że w Bełchatowie wielu jest amatorów m.in. kuchni perskiej tajskiej, wietnamskiej, a także tureckiej, indyjskiej oraz gruzińskich. Przy stoiskach, nad stolikami unosił się zapach prawdziwych orientalnych przypraw, co niewątpliwie jeszcze bardziej wyostrzało apetyt m.in. z trawą cytrynową, imbirem, kolendrą.


W duchu kultury orientalnej zorganizowano też wspólny plenerowy trening jogi. Uczestnicy ćwiczyli pod okiem Marty Bluszcz-Stępnik i Katarzyny Bluszcz, certyfikowanych instruktorek hatha jogi, absolwentek Usui Reiki Ryoho. Dowiedzieli się też dużo ciekawych rzeczy na temat techniki i sposobu uprawiania jogi.


Przygoda z orientalnymi daniami czy sztuka jogi to jeszcze nie wszystko. Sobotnie popołudnie umilili nam swoimi występami bełchatowscy stypendyści. „O mnie się nie martw”, „Hej Man”, „Ja się boję sama spać”, „Ludzkie gadanie”, „Dłoń”, „Byle jak”, „Dobranoc panowie” to tylko niektóre z piosenek, jakie mogliśmy usłyszeć tego dnia, a śpiewały je: Weronika Kępa, Oliwia Tomecka, Amelia Biniecka, Oliwia Czerwińska i zespół A’Vista.


W specjalnej strefie dla najmłodszych dzieci mogły m.in. malować pachnącymi orientalnymi przyprawami, sprawdzić się w treningu ninja lub na specjalnym torze przeszkód albo stworzyć orientalne, kolorowe latawce.
Na „Orientalne zakończenie lata” do parku przy muzeum zaprosiła bełchatowian prezydent miasta Mariola Czechowska. Trzeba przyznać, że pomysł mieszkańcom naprawdę się spodobał.

 

Fotorelacja 1 - "Orientalne zakończenie lata"


KZB

 

Kubańskie zakończenie wakacji z miejską biblioteką to był strzał w dziesiątkęKubańskie zakończenie wakacji z miejską biblioteką to był strzał w dziesiątkę

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020