joombig banner rotation images

Menu

Kalendarz wydarzeń

XIII Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych

W dniach 17-20 maja br. w Bełchatowie odbędą się XIII Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych. Wydarzenie jest objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa. Impreza jest organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji pod hasłem „Przeszczep to nowe życie”.

 

Igrzyska zostaną oficjalnie zainaugurowane 18 maja br. o godz. 10:00 na stadionie lekkoatletycznym Powiatowego Centrum Sportu. Jednak sportowe zmagania rozpoczną się już dzień wcześniej. Sportowcy - osoby po transplantacji i dializowane - będą się zmagać w kilku dyscyplinach lekkiej atletyki, tenisie ziemnym i stołowym oraz na basenie. Oprócz zmagań na boisku dla kilkudziesięciu zawodników z różnych stron kraju zaplanowano także dodatkowe atrakcje, między innymi zwiedzanie bełchatowskiej kopalni. Organizatorzy zapraszają również bełchatowską młodzież do udziału w prelekcji na temat przeszczepiania narządów. Wykład przedstawi honorowy gość Igrzysk, prof. dr hab. n. med. Andrzej Chmura. Wykład odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalny nr 3, im. L. Czyżewskiego. 

 

Serdecznie zapraszamy pacjentów po transplantacji i dializowanych oraz chętnych mieszkańców Bełchatowa do startu w biegu na 5000 m razem z zawodnikami po transplantacji narządów. Strat 20 maja 2018 r. godz. 9.00 na stadionie PCS, ul.Czapliniecka 96. Zapraszamy!

 

Szczegółowy program wydarzenia na plakacie.

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018