Wrzesień w Cafe Senior Raj przebiegł bardzo aktywnie. Seniorzy mogli korzystać z różnych zajęć i warsztatów przygotowanych przez Regionalne Towarzystwo Społeczno  Kulturalne ERSKA w Bełchatowie.

Odbyły się m. in. zajęcia florystyczne, na których seniorzy mogli nauczyć się jak zdobić butelki, słoiki, jak wykonywać kompozycje jesienne, decoupage bombek świątecznych, girland ozdobnych z rożnego rodzaju kwiatów suszonych i żywych.

Na zajęciach sportowo - tanecznych  prowadząca pokazała ćwiczenia rozciągające, ogólnorozwojowe, wzmacniające mięśnie brzucha natomiast nauka kroków bachaty jest bardzo ciekawym doświadczeniem dla seniorów.

Tematem zajęć fotograficznych było jak poprawnie robić zdjęcia telefonem komórkowym oraz jak wygląda kadrowanie zdjęć.

Podstawy komputera, obsługa wyszukiwarki Google, programu World, zakładanie konta e-mail są dla seniorów nie lada wyzwaniem, co niektórzy  po raz pierwszy uczą się obsługi komputera. Jest to dla nich zdobywanie nowych doświadczeń oraz umiejętności.

Panie interesujące się kosmetyką oraz fryzjerstwem mogły dowiedzieć się na zajęciach jakie są nowe triki w makijażu oraz jak poprawnie  stylizować i  farbować włosy.

Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec, Maciej Jagieła