Obowiązujące akty prawne

Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz.U. z 2015 r. poz. 1390) (ustawa w załączeniu).

KRAJOWY PROGRAM PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE  na lata 2014-2020 (program w załączeniu).

Uchwała Nr XLI/376/17 Rady Miejskiej w Bełchatowie oraz Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie dla Miasta Bełchatowa na lata 2017-2020 ( w załączeniu).

Informacje na temat przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz poradniki na ten temat  dostępne są m.in.  na stronach:

Ministerstwa Sprawiedliwości w zakładce działalność - przeciwdziałanie przemocy w rodzinie www.ms.gov.pl

Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie www.niebieskalinia.pl

Zachęcamy również do zapoznania się z projektem informacyjno - edukacyjnym pod hasłem "Lekarzu, reaguj na przemoc" na stronie internetowej www.lekarzureagujnaprzemoc.pl. Na wskazanej stronie znajdują się m.in. informacje nt. prawnych i psychologicznych aspektów przeciwdziałania przemocy w rodzinie.