Miasto Bełchatów uczestniczy w akcji społecznej pn: „Koperta Życia”, polegającej na umieszczeniu w plastikowej kopercie najważniejszych informacji dotyczących pacjenta, mówiących m.in. o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki czy kontaktach do najbliższych na specjalnie przygotowanych kartach informacyjnych, które przeznaczone są do przechowywania w miejscu znajdującym się w każdym domu – w lodówce.

Doświadczenia innych miast pokazują, że dzięki możliwości wykorzystania informacji zawartych w „Kopercie Życia”, ratownicy medyczni są w stanie w szybki sposób dotrzeć do danych, pozwalających na skuteczną pomoc osobie wymagającej nagłej interwencji medycznej. Co najważniejsze jednak, wykorzystanie tych danych pozwoliło także – w kilku przypadkach – uratować życie.

Koperta Życia przeznaczona jest w głównej mierze dla mieszkańców Bełchatowa w wieku 60 +, w szczególności dla osób chorych oraz samotnych.

„Kopertę Życia” można pobrać (za darmo) w:

- Urzędzie Miasta (budynek B, pok. 18),

- Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bełchatowie,

- przychodniach (NZOZ Mega Med Sp. z o.o; NZOZ BCM Sp. z o.o; NZOZ Twoje Centrum Medyczne; NZOZ Puls Sp. J; NZOZ Medyk Sp. z o.o; NZOZ Zdrowie Sp. z o.o; NZOZ Eskulap Sp. z o.o; przychodnia przyszpitalna – Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie)