17 września na placu Narutowicza oraz w budynku Miejskiego Centrum Kultury odbędzie się festyn profilaktyczny "Zdrowa Niedziela" . Festyn to promocja zdrowego trybu życia i troski o własne i swojej rodziny zdrowie. Na potrzeby „Zdrowej Niedzieli” zaaranżowane zostały gabinety lekarskie, w których mieszkańcy Bełchatowa skorzystać mogli z nieodpłatnych specjalistycznych porad i badań profilaktycznych.

Statystyka zrealizowanych działań profilaktycznych przedstawia się następująco w roku ubiegłym:

Nazwa działania

59

badanie podoskopowe stóp

69

badanie stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu

70

mierzenie wzrostu i wagi ciała, w tym obliczanie BMI oraz wykreślanie siatkach centylowych

54

mierzenie poziomu glukozy we krwi

75

mierzenie ciśnienia tętniczego krwi

75

badanie słuchu

61

badanie gęstości kości

65

badanie mammograficzne

61

Oferta profilaktyczna uzupełniona została akcją pozyskiwania dawców szpiku kostnego oraz akcją honorowego krwiodawstwa.

Od wielu lat Festyn cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Bełchatowa, którzy nieodpłatnie w niedzielne popołudnie mogą zadbać o swoje zdrowie.