joombig banner rotation images

Menu

Podczas pikniku będą puszczane wianki świętojańskieGry i zabawy dla dzieci, muzyka ludowa a przede wszystkim puszczanie wianków – tak zapowiada się Piknik Świętojański, który odbędzie się w sobotę, 23 czerwca w parku Olszewskich. Wszystko rozpocznie się o godz. 17, a zakończy po godz. 22 pokazem fireshow. - Zapraszam wszystkie panny z Bełchatowa do puszczania wianków, będziemy się bawić do późnych godzin wieczornych - mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Attachments:
Download this file (regulamin_konkursu_cuda-wianki_2018.doc)Ragulamin konkursu \"Cuda-wianki\"[ ]19 kB

Gwiazdą 39. Dni Bełchatowa będzie Ewa FarnaKoniec szkoły na rockowo oficjalnie rozpocznie obchody XXXIX Dni Bełchatowa. W piątek, 22 czerwca, na scenie plenerowej MCK PGE Gigantów Mocy wystąpią bełchatowscy wykonawcy, a wieczór zakończy Lech Janerka. Tydzień później, czyli 30 czerwca – 1 lipca, na bełchatowian czeka święto miasta, na którym obok  gwiazd muzyki światowego formatu z Ewą Farną na czele na scenie w parku Olszewskich zaprezentują się także uzdolnieni bełchatowianie.

Trzy premiery teatralne w MCKMiejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na kolejne spektakle premierowe, działających w MCK grup teatralnych, które zaprezentują się na scenie sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy już 16 czerwca, od godziny 16:00. Wstęp wolny.

Orkiestry dęte zagrały w Bełchatowie

Piosenki Zbigniewa Wodeckiego, Michaela Jacksona, Abby, ale też utwory poważne, patriotyczne i religijne zagrały orkiestry dęte Ochotniczych Straży Pożarnych podczas festynu w ogrodach parafii farnej. Najlepsi okazali się muzycy z Ruśca. I to właśnie oni będą prezentować powiat m.in. w konkursach wojewódzkich czy ogólnopolskich.  

Orkiestry dęte OSP zagrają w ogrodach parafialnych na KościuszkiPięć orkiestr zaprezentuje się na Festiwalu Orkiestr Dętych OSP podczas festynu z okazji 125-lecia parafii pw. Narodzenia NMP. Impreza odbędzie się w niedzielę, 10 czerwca, w ogrodach parafialnych przy ul. Kościuszki. Organizatorami przeglądu są Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, proboszcz parafii farnej, bełchatowska jednostka OSP oraz zarząd oddziału powiatowego OSP RP w Bełchatowie.

Lech Janerka zagra w BełchatowieLegenda polskiej muzyki – Lech Janerka zagra w Bełchatowie. Będzie gwiazdą koncertu pod hasłem ,,Koniec szkoły na rockowo", podczas którego wystąpi też Grzmiąca Półlitrówa i Yedenaście. Muzyczna uczta już 22 czerwca, a tydzień później, przez dwa dni, będziemy się bawić na Dniach Bełchatowa z Ewą Farną i Happysad.    

Na placu Narutowicza królowały Gwiezdne WojnyPlac Narutowicza stał się centrum międzygalaktycznych przygód. Tegoroczna, szósta edycja Festiwalu Re:Aktor Ania, zdominowana została przez   LEGO® Star WarsTM. Wierni fani kultowej sagi George’a Lucasa mogli zbudować kosmiczne statki, spotkać się z Lordem Vaderem i szturmowcami, a także wyszkolić się na Padawana.

Spotkanie autorskie, seanse bajek, kiermasz książek przeczytanych i specjalna wystawa poświęcona ojcom – tak zapowiada się czerwiec w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018