Increase text size Decrease text size
Menu

Bełchatowscy numizmatycy obchodzą jubileusz istnienia swojego oddziału. Były okolicznościowe wykłady, wręczenie pamiątkowych medali i otwarcie wystawy.

Grupy TSA i Marka Piekarczyka nikomu przedstawiać nie trzeba. Legenda polskiej sceny muzycznej będzie gwiazdą koncertu ,,Koniec szkoły na rockowo”, który tradycyjnie otworzy święto miasta.

Magia, kultura barbarzyńców oraz inne atrakcje czekały na zwiedzających podczas bełchatowskiej Nocy Muzeów.

PGE Giganty Mocy i Muzeum Regionalne otworzą się nocą. 20 maja na bełchatowian będzie czekać nie tylko nocne zwiedzanie, ale także wiele innych atrakcji.

Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu poświęcona jest wystawa, którą od 17 maja można oglądać w bełchatowskim muzeum. Wkrótce w Dworku będą gościć numizmatycy.

Pokazy starożytnych rzemiosł, jarmark archeologiczny, degustacja kuchni naszych przodków oraz zwiedzanie wystawy – niezwykle ciekawie zapowiada się Noc Muzeów w Dworku Olszewskich.

Przed czytelnikami kolejna odsłona Tygodnia Bibliotek. W ogólnopolską akcję włącza się również bełchatowska placówka, która przygotowała kilka przedsięwzięć. Miejska i Powiatowa Biblioteka zaprasza do swojej siedziby głównej.

Zakon Franciszkanów 400 lat temu przybył do Bełchatowa. Historii Braci Mniejszych poświęcona jest wystawa, jaką do 7 maja oglądać można w Oratorium Jana Pawła II w Bełchatowie.

 


Miasto Bełchatów
ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Tomasz Kałużyński

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2017