joombig banner rotation images

Menu

Ukazał się album "Bełchatów na karcie pocztowej"7 lutego ukazał się album „Bełchatów na karcie pocztowej” wydany przez bełchatowskie Muzeum Regionalne. Kilkaset widokówek z Bełchatowem i o Bełchatowie ukazuje historię miasta od lat 20. po czasy współczesne.

Bełchatowska biblioteka to nie tylko książki – przekonają się o tym ci, którzy odwiedzą ją w ferie. Przez dwa tygodnie, czyli od 29 stycznia do 9 lutego w placówce będą się odbywać różnorodne zajęcia. I tak siedziba główna zaprasza m.in. na głośne czytanie bajek połączone z zajęciami plastycznymi, filia nr 1 proponuje gry i zabawy umysłowe, filia nr 2 warsztaty plastyczne, zaś filia nr 4 zajęcia literacko-plastyczne. Uczestnictwo we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny.  

Muzeum Regionalne zadba o to, aby zimowy wypoczynek młodych bełchatowian był równie beztroski i radosny, co twórczy i ciekawy. Oferta, jaką przygotowała placówka jest różnorodna, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Przez te dwa tygodnie, czyli od 29 stycznia do 11 lutego będzie bowiem dziać się dużo.

Nie masz pomysłu, jak spędzić ferie? Sprawdź, jakie atrakcje przygotowało dla najmłdoszych i tych nieco starszych bełchatowian Miejskie Centrum Kultury oraz Świetlica Artystyczna. O nudzie nie ma mowy, na chętnych czeka wiele różnorodnych zajęć.

7 lutego ukaże się album zatytułowany „Bełchatów na karcie pocztowej”. Znajdzie się w nim kilkaset kart z Bełchatowem i o Bełchatowie od lat 20. do 90. ubiegłego stulecia. Jak mówi Marek Tokarek, dyrektor Muzeum Regionalnego, dzięki temu wydawnictwu bełchatowianie będą mogli przypomnieć sobie urok starych pocztówek. - W dobie rewolucji informatycznej kartki pocztowe odeszły niemal całkowicie do lamusa, a szkoda, bo były nie tylko wyrazem pamięci o bliskich nam osobach, ale także swoistym historycznym zapisem zmian zachodzących w mieście – tłumaczy dyrektor Tokarek.

Miasto Bełchatów wydało kalendarz z linorytami uczniów z SP 13Miasto wydało kalendarz z grafikami uczniów Szkoły Podstawowej nr 13. Motywem wszystkich prac jest przestrzeń miejska. Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, spotkała się z młodymi artystami, o których robi się coraz głośniej w całej Polsce. Jeszcze w tym roku ich dzieła zostaną wystawione między innymi we Wrocławiu.

Najpiękniejsze świąteczne utwory można było posłuchać podczas koncertu laureatów VXII Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Nagrody otrzymało kilkudziesięciu solistów oraz duetów, zespołów i chórów. Zwycięzcy, jak zawsze śpiewali w wypełnionym po brzegi kościele na os. Binków.

Zaledwie kilka dni dzieli nas od nowego, 2018 roku. W sylwestrową noc bełchatowianie tradycyjnie już będą się bawić na placu Narutowicza, który zamieni się w największy taneczny parkiet w mieści. Dokładnie o godz. 22.30 rozpocznie się dyskoteka pod gwiazdami, podczas której DJ będzie grać największe przeboje. Miasto przygotowało także wielki pokaz fajerwerków, które rozświetlą niebo punktualnie o północy. Sztuczne ognie najlepiej będzie podziwiać z centrum miasta. Race będą bowiem puszczane z placu za Gigantami Mocy. Zaraz po fajerwerkach i noworocznych życzeniach do wspólnej zabawy ponownie zaprosi DJ. Muzyka będzie umilać bełchatowianom czas do godziny 2.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018