Increase text size Decrease text size
Menu

Prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska zaprasza na Narodowe Czytanie. Już w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia, w parku Olszewskich odbędzie się próba czytana "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.

Miłosne dzieje Nelly i Stefana Hellwigów połączone z wątkami historycznymi oraz ciekawostkami o Bełchatowie stały się kanwą powieści „Na zawsze razem”. Autorka książki Krystyna Wieczorek – pisarka, poetka i twórczyni ludowa podkreśla, że opisała w niej historię Hellwigów, jaką usłyszała w swoim dzieciństwie od świadków ich losów.

Pola Gągała wystąpiła podczas kolejnej odsłony „Letnich koncertów ze stypendystami”. Gościem specjalnym była Maria Rozpara.

PGE Giganty Mocy to jedno z najciekawszych miejsc turystycznych w województwie łódzkim. Dzięki środkom unijnym, jeszcze w tym roku, turyści odwiedzający to interaktywne muzeum, będą korzystać z wielu nowych atrakcji.

Już jesienią spotkają się w Bełchatowie artyści i twórcy różnych dziedzin sztuki, znani w bełchatowskim środowisku i rozpoznawani w całym kraju. Festiwal Sztuki Jabłka to zupełnie nowa propozycja kulturalna miasta. Przez cztery dni w różnych częściach i przestrzeniach Bełchatowa odbywać się będą wystawy, koncerty, happeningi i performance. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła m.in. Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Lato w mieście upływa pod znakiem kultury. Wszystko dzięki staraniom prezydent Bełchatowa, Marioli Czechowskiej, która zaprasza na Letnie Koncerty ze Stypendystami.
Koncerty są świetną okazją dla młodych i zdolnych bełchatowskich artystów do zaprezentowania się przed lokalną społecznością.

Bełchatowianie mają okazję, aby przenieść się w realia II wojny światowej. Będą armaty, czołg, motocykle i mundury z tego okresu. Nie zabraknie też profesjonalnej oprawy pirotechnicznej i komentarza historyka. Wszystko po to, aby jak najlepiej odtworzyć wydarzenia, jakie rozgrywały się w 1939 roku w rejonie Jeżowa – dzisiejszej części Woli Krzysztoporskiej. Żywa lekcja historii, którą jak co roku honorowym patronatem objęła prezydent Mariola Czechowska, odbędzie się w sobotę, 12 sierpnia. Tradycyjnie miejscem walk staną się błonia przy Muzeum Regionalnym. Początek o godzinie 18:00.

W bełchatowskim Muzeum Regionalnym można ogladać wystawę "Zbrodnia Katyńska. By pamięć o nich nie zaginęłą".Miasto Bełchatów
ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Tomasz Kałużyński

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2017