joombig banner rotation images

Menu

Już po raz 56 na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru, który przypada na dzień 27 marca. Z tej okazji również miłośnicy teatru z Bełchatowa i okolic będą mieli możliwość uczestniczenia w specjalnie przygotowanych wydarzeniach. Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza bowiem na trzy spektakle, które towarzyszą temu świętu.

 

Obchody rozpocznie spektakl bełchatowskiej grupy BAT-PKP "Rzecz o wyćwiertalaniu". Sztuka powstała na kanwie dwóch utworów literackich: "Dziób w dziób" Malwiny Prześlugi i "Adonis ma gościa" Alfreda Apke. Wyreżyserowany przez Katarzynę Pawłowską i zagrany z młodzieńczą werwą przez bełchatowskich aktorów spektakl będzie można obejrzeć już 27 marca o godzinie 18:00.

 

Następnego dnia tj. 28 marca o godzinie 19:00, na deskach sali teatralnej MCK PGE Giganty Mocy będzie można zobaczyć spektakl nagrodzony na 29 Łódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich ŁÓPTA 2016, pt. "Dlaczego dorośli nie mogą latać" w wykonaniu teatru BAT - Scena Dorosłych, a obchody Dnia Teatru zakończy spektakl "Karczma pod Białym Łabędziem" w wykonaniu Teatru ANIMAGIA z Żytna, na który Miejskie Centrum Kultury zaprasza 1 kwietnia o godzinie 18:00. Spektakl jest alegoryczną opowieścią o uwikłaniu jednostki w dziejowe zawieruchy, społeczne ograniczenia wobec kaprysu przypadki. Inspiracją dla autorów spektaklu były motywu obrazów "Wędrowiec" Hieronima Boscha oraz "Dulle Griet"  Petera Breugel'a.


 

Szczegółowe informacje o spektaklach można znaleźć na stronie www.mck.belchatow.pl.

 

 

 

Autor: MCK Bełchatów

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018