joombig banner rotation images

Menu

Przez sześć dni czterdzieści dzieci z Polski, Czech, Słowacji i Węgier poznawało tajniki sztuki ludowej. To kolejna odsłona bełchatowskiego projektu „Inwazja Talentów”, na realizację którego Bełchatów pozyskał środki z Funduszu Wyszehradzkiego. Tym razem młodzi artyści spotkali się na Węgrzech, a dokładnie w Csongrádzie.

 

Na początku kwietnia młodzi artyści odwiedzili węgierską Szkołę Artystyczną „Grotta”. To właśnie nauczyciele z tej placówki wraz z artystkami ludowymi uczyli młodych adeptów regionalnych technik ozdabiania. Dzięki spotkaniom mali artyści poznali metodę batikową i filcowania. Dowiedzieli się także, jak w ludowy sposób udekorować pierniki i jaja. I tym razem uczestnicy projektu zgodnie twierdzą, że wyjazd był niezwykle rozwijający i owocny.

 

Przed uczestnikami projektu „Inwazja Talentów” jeszcze jedno spotkanie. Na maj zaplanowano bowiem warsztaty artystyczne ,,Duże obrazy" w Považskej Bystrici. Tym razem młodzi artyści będą malować w grupach na dużych płytach styropianowych przy użyciu farb akrylowych. Później przewidziana jest wystawa prac połączona z wernisażem. 

 

Projekt „Inwazji Talentów” to artystyczny projekt Miasta Bełchatowa, który otrzymał wsparcie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Skierowany jest do debiutujących młodych artystów w wieku od 10 do 15 lat - dzieci oraz  młodzieży, wykazującej nieprzeciętne zdolności artystyczne w dziedzinie sztuk plastycznych (w każdej formie płaszczyznowej oraz przestrzennej, jak i we wszystkich dostępnych  technikach). Weźmie w nim udział  łącznie 40 dzieci z Czech, Polski, Węgier Słowacji. Kwota 16 tysięcy euro, jaką Bełchatów pozyskał z Funduszu Wyszechradzkiego, zostanie spożytkowana na rozmaite działania artystyczne - wspólnym mianownikiem tych przedsięwzięć jest propagowanie wśród najmłodszych Czechów, Polaków, Węgrów i Słowaków rozmaitych form motywowania do artystycznego rozwoju.

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018