joombig banner rotation images

Menu

Cztery orkiestry rywalizowały w Powiatowym Festiwalu Orkiestr Dętych OSP, który odbył się pod patronatem Marioli Czechowskiej, prezydenta Bełchatowa. Przegląd odbył się w ramach festynu z okazji 400-lecia obecności zakonu franciszkanów w Bełchatowie.

 

W niedzielnym festiwalu wzięły udział cztery orkiestry: Miejska Orkiestra Dęta Grocholice, Orkiestra Dęta im.Karola Namysłowskiego z Ruśca, Orkiestra Dęta OSP w Magdalenowie i Orkiestra Dęta OSP w Chabielicach. Wszystko zaczęło się na placu Narutowicza przed MCK, skąd orkiestry uroczyście przemaszerowały pod pomnik Jana Pawła II. Tam wspólnie odegrały hymn ,,Rycerze Floriana" i ulubioną pieśń religijną Papieża Polaka ,,Barkę". Następnie w ogrodach przy parafii farnej odbył się uroczysty koncert, podczas którego każda z orkiestr zaprezentowała 4 utwory, w tym jeden religijny.

 

- Festyn i festiwal to znakomita okazja do prezentacji każdej z orkiestr. Pozwala też wyłonić najlepszy zespół, który będzie reprezentował powiat na konkursach wyższego szczebla - mówi Sławomir Stemplewski, sekretarz zarządu oddziału powiatowego OSP RP w Bełchatowie.

 

Grand Prix festiwalu i Puchar Prezydenta Bełchatowa Marioli Czechowskiej otrzymała Orkiestra Dęta z Ruśca, a specjalne wyróżnienie od proboszcza parafii NMP powędrowało do orkiestry z Magdalenowa. Dodatkowa każda z orkiestr biorących udział w festynie otrzymała od prezydent Bełchatowa voucher o wartości 1200 złotych na doposażenie orkiesty w najpotrzebniejszy sprzęt.

 

Organizatorami festynu byli: prezydent Mariola Czechowska, probosz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie, zarząd oddziału powiatowego OSP RP w Bełchatowie i bełchatowska OSP.

AP