joombig banner rotation images

Menu

„Jesteśmy… - osoba niepełnosprawna jako twórca i odbiorca kultury” to cykliczne warsztaty kulturalno - integracyjne organizowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy "Koniczynka". Jak co roku, we wrześniu do Bełchatowa przyjeżdżają goście z dwunastu podobnych ośrodków z województwa łódzkiego.


W warsztatach wzięło udział około 200 osób, dla których gospodarze przygotowali wiele atrakcji. Podopieczni domu samopomocowego ze Strobina przygotowali przedstawienie wokalne "Zakochany klaun", a zaraz po nich przeboje disco polo (m.in. "Czarne oczy" z rep. Ivana i Delfina oraz "Aleksandra" z rep. Andre) zaśpiewał bełchatowianin, Marek Waleszczyk. Warsztaty były także znakomitą okazją do prezentacji całorocznego dorobku artystycznego uczestników.


- Warto zobaczyć i usłyszeć, co prezentują sobą osoby niepełnosprawne. Podczas takich warsztatów można przekonać się, że mają bogate wnętrze i potrafią znakomicie odnaleźć się wśród publiczności i doskonale ją zabawić. Swoje wnętrza i dusze wyrażają także w pięknych, kolorowych obrazach i dzięki temu wpuszczają nas do swojego świata - podkreśla Barbara Fiszer, koordynator Zespołu Wspierająco - Aktywizującego z bełchatowskiego ŚDS "Koniczynka".


Uczestnicy warsztatów zaprezentowali około trzydziestu prac w różnych technikach, takich jak: wyklejanki, wypalanki, wyszywanki i gobeliny. Nie zabrakło także kilku kompozycji jesiennych bukietów. Wszystkie dzieła łączy jedno - są kolorowe i zarażają optymizmem.


W warsztatch integracyjnych wzięli udział wzięli uczestnicy zaprzyjaźnionych Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa łódzkiego (m.in. z Aleksandrowa Łódzkiego, Walewic i Łasku), mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie oraz pacjenci Oddziału Psychiatrycznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie.

Środowiskowy Dom Samopomocy KONICZYNKA w Bełchatowie przeznaczony jest dla osób dorosłych z zaburzeniami psychicznymi oraz niepełnosprawnych intelektualnie z terenu miasta Bełchatowa. Głównym zadaniem, jakie stawiają sobie jego pracownicy jest prowadzenie rehabilitacji psychospołecznej, dzięki czemu podopieczni ośrodka mogą rozwijać różne umiejętności niezbędne w samodzielnym funkcjonowaniu w społeczeństwie. W ośrodku prowadzone są także różne formy terapii, np. arteterapia, muzykoterapia, biblioterapia oraz zajęcia teatralne i komputerowe. Więcej o zajęciach prowadzonych w "Koniczynce" TUTAJ.

AP

fot./ ŚDS Koniczynka

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018