joombig banner rotation images

Menu

Fanów hip-hopu w Bełchatowie nie brakuje. Z myślą miłośnikach tego gatunku muzyki Miejskie Centrum Sportu organizuje festiwal, którego gwiazdą będzie Adam Ostrowski, znany jako O.S.T.R. Wcześniej wystąpi Łukasz „Małpa” Małkiewicz. Nie zabraknie także lokalnych artystów. Na scenie  w hali Energia zagra OSD Familia i muzyk wyłoniony w konkursie.


Jak mówi dyrektor Miejskiego Centrum Sportu, Marcin Szymczyk, zwycięzca konkursu otworzy Hip-Hop Festiwal. – W naszym konkursie nagrodą będzie możliwość wystąpienia w specjalnie przygotowanym 15-minutowym bloku, który poprzedzi rozpoczęcie Hip-Hop Festiwalu. To odpowiedź na dużą ilość zapytań, które otrzymaliśmy od momentu ogłoszenia informacji o koncercie – wyjaśnia dyrektor Szymczyk.

 

Lokalni artyści i  zespoły mogą wysyłać linki ze swoją twórczością na adres e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Zgłoszenia będą przyjmowane do 2 października godz.12. Później dyrektor MCS razem z O.S.T.R wybiorą najciekawsze.


Hip-Hop Festiwal rozpocznie lokalny zespół – OSD FAMILIA – który był jedną z pierwszych formacji hip-hopowych w Bełchatowie. W jej szeregach są raperzy, beatmakerzy czy graficiarze, którzy reprezentowali bełchatowską scenę na różnego rodzaju festiwalach, imprezach czy koncertach z czołówką polskiej sceny Hip-Hop. Zaraz po nich sceną zawładnie MAŁPA (fot. obok) - członek formacji „Proximite”, której był współzałożycielem. Znany jest głównie ze swojej solowej działalności, a jego debiutancki album zatytułowany „Kilka numerów o czymś” ukazał się 27 listopada 2009 roku. Drugi – „Mówi” – wydany w 2016 r. zyskał status złotej płyty. Łukasz „Małpa” Małkiewicz nie unikał występów gościnnych, a można go usłyszeć m.in. z takimi wykonawcami jak donGURALesko, Donatan, 2ty, W.E.N.A czy Pezet i Małolat.


Gwiazdą wieczoru będzie O.S.T.R., a właściwie Adam Andrzej Ostrowski. To niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej. Łódzki raper jest autorem kilkudziesięciu albumów muzycznych. W swoim dorobku ma 5 złotych płyt, 5 platynowych i jedną podwójnie platynową. O.S.T.R. był kilkukrotnym laureatem Fryderyka – Nagrody Akademii Fonograficznej. Od kilkunastu lat w nieprzerwanej trasie koncertowej, w wyniku której po raz kolejny zawita do Bełchatowa.

 

Hip-Hop Festiwal odbędzie się 7 października w hali Energia. Początek o godz. 20.00. Bilety w cenie 49 zł można kupić TUTAJ.

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018