joombig banner rotation images

Menu

Spektakle „Impro Atak – miniatury teatralne” oraz „Impro Inicjacja” zainaugurują tegoroczne XXIII Jesienne Spotkania Teatralne z BAT-em. Spektakle odbędą się już w najbliższy weekend w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.

 

Jesienne Spotkania Teatralne z BAT-em to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz kulturalny Bełchatowa. Od dwudziestu trzech lat w naszym mieście prezentują się zarówno teatry zawodowe, jak i amatorskie, oczywiście z działającym przy Miejskim Centrum Kultury BAT-em. Tak, jak w latach poprzednich, także i tej jesieni bełchatowianie będą mogli zobaczyć kilka spektakli, a pierwsze już w najbliższy weekend.

 

Teatralną jesień w Bełchatowie rozpocznie łódzka grupa Impro Atak!, która przedstawi dwa spektakle oparte na improwizacji – jednej z najtrudniejszych i najbardziej widowiskowych sztuk scenicznych.

 

Pierwszy z nich – „Impro Atak – miniatury teatralne” to przezabawny spektakl złożony z krótkich form improwizacyjnych. Dynamiczny, nieprzewidywalny, pełen dobrego humoru i pozytywnej energii! „Impro Atak” to powstające na oczach widowni ekscytujące widowisko, charakteryzujące się brakiem scenariusza, wyuczonych ról oraz pomocy reżysera. Podczas inauguracji Jesiennych Spotkań Teatralnych z BAT-em publiczność zostanie wciągnięta w sceniczną intrygę, i sama zdecyduje kim będą aktorzy, od jakiego słowa zaczną kolejną kwestię oraz w jakim kierunku pójdzie sceniczna historia. Po przedstawieniu organizatorzy przewidzieli rozmowę z aktorami na temat improwizacji. Spektakl odbędzie się w piatek, 22 września o godz. 19.00.

 

Dwa dni później, w niedzielę 24 września, grupa Impro Atak przy wsparciu grupy warsztatowej Miejskiego Centrum Kultury zaprezentuje z kolei „Impro Inicjację”, czyli premierowy pokaz przygotowany z uczestnikami odbywających się w ramach Jesienne Spotkań Teatralnych z BAT-em warsztatów teatralnych. Połączone siły aktorów z Łodzi oraz Bełchatowa złożą się na niezwykły spektakl, również oparty na improwizacji. Wszystko rozpocznie się o godz. 18.00.

 

Spektakle to część projektu "Spektrum Kultury", dofinansowanego przez PGE GiEK S.A. Bilety na przedstawienia można kupić w kasach MCK PGE Gigantów Mocy i TUTAJ. Cena biletów to 10 zł.

 

Poniżej szczegółowy program tegorocznych, XXIII Jesiennych Spotkań Teatralnych z BAT-em.

 


 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018