joombig banner rotation images

Menu

Ponad dwieście jabłek ozdobiło akacje przy placu Narutowicza. Zawiesili je bełchatowianie, a nawet  turyści, którzy w niedzielne popołudnie znaleźli się w centrum Bełchatowa. Happening był zapowiedzią tego, co będzie się działo w naszym mieście już od 6 października. Mowa o Festiwalu Sztuki Jabłka, czyli nowym miejskim wydarzeniu kulturalnym.

 

- Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem, co bardzo nas cieszy. Na placu spotkali się bełchatowianie w różnym wieku – była młodzież, a także osoby dorosłe i starsze. A właśnie na tym nam zależało, aby festiwalem zainteresowali się różni mieszkańcy Bełchatowa – mówi Katarzyna Źródelna, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w magistracie. 

 

O tym, że w happening zaangażowało się sporo osób, świadczy nie tylko liczba powieszonych jabłek. Wszystkie owoce, a było ich ponad 50 kilogramów, rozeszły się bardzo szybko. Mieszkańcy nie tylko wieszali je na drzewach, ale także chętnie się nimi częstowali. Na wszystkich czekały też festiwalowe ulotki m.in. z programem czy mapkami, gdzie i co się dzieje. Była też oryginalna i interaktywna instalacja matematyczna z jabłek oraz cyfr. Układając różne konfiguracje wynik zawsze był taki sam – tworzył datę wydarzenia.

 

Również od niedzieli, 1 października, w różnych częściach miasta ukryte są połówki jabłek. Powstały one specjalnie na festiwal w pracowni ceramicznej Miejskiego Centrum Kultury przy udziale Stowarzyszenia "Na trzepaku". Można już je znaleźć m.in. na placu Narutowicza, w magistracie, w bibliotece. Na tym nie koniec – przez cały tydzień jabłka w specjalnych skrzynkach będą trafiać w kolejne miejsca. Każdy może się „poczęstować” znalezioną połówką. Co dalej? Możne je zabrać do domu albo przynieść w sobotę, 7 października o godz. 18:00 na plac Narutowicza i  odnaleźć jego drugą połówkę. Na wszystkich, którym się to uda, czekają niespodzianki.

 

Warto przypomnieć, że muzyczną gwiazdą Festiwalu Sztuki Jabłka jest Krzysztof Zalewski, zwany też jako Zalef. Tego multiinstrumentalisty i wokalisty nie trzeba nikomu przedstawiać. Dość wspomnieć, że jest uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Zalewski wystąpi dla bełchatowian już 6 października, o godz. 20 w gigantach Mocy.

 

Bezpłatną wejściówkę na koncert można otrzymać dwojako. Po pierwsze przez internet – oficjalny profil Festiwalu Sztuki Jabłka na Facebook’u. Trzeba polubić ten fanpage, udostępnić go publicznie (fanpage, nie post), zaś pod samym postem napisać: lubię F/S/J. Jeśli poprawnie spełnisz wszystkie warunki, w wiadomości prywatnej otrzymasz wiadomość potwierdzająca otrzymanie biletu. Trzeba będzie go odebrać w urzędzie lub w piątek, 6 października, dwie godziny przed koncertem.

 

FESTIWAL SZTUKI JABŁKA: ZDOBĄDŹ WEJŚCIÓWKĘ NA KONCERT KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO

 

Z kolei tych, którzy nie mają konta na Facebbok’u, a chcą zdobyć bilet, zapraszamy do urzędu miasta. Dokładnie do Wydziału Promocji Kultury i Sportu, który mieści się w budynku przy ul. Kościuszki 15, pokój 215. Aby dostać wejściówkę, trzeba powiedzieć: lubię Festiwal Sztuki Jabłka. Przypominamy, że magistrat jest czynny codziennie w godz. 7:30-15:30, zaś we wtorki do 18:00.  

 

Jakie jeszcze wydarzenia czekają w ramach Festiwalu Sztuki Jabłka? Będą koncerty, wystawy, happening, perfomance i street art ... Więcej szczegółów oraz program można znaleźć TUTAJ

 
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018