joombig banner rotation images

Menu

W najbliższy weekend czekają na bełchatowian happening i performance. „Oplatamy Bełchatów ciepłem” i „codaDADAnoc” – bo o nich mowa, to wydarzenia Festiwalu Sztuki Jabłka.

 

Na ciepłej i przytulanej ławce wkrótce będą mogli usiąść czekający na autobus przy ulicy Kościuszki. Zyska ona bowiem kolorowy, włóczkowy „sweter”. Nowy, „ocieplony” wizerunek będzie mieć także regał z książkami znajdujący się tuż obok wiaty przystankowej. Wszystko dzięki niecodziennej akcji. Happening „Oplatamy Bełchatów ciepłem” wspólnie przygotowało Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i Klub Seniora „Bajka” działający przy MCK. Postanowili oni opleść miasto włóczką tak, aby emanowało ciepłem oraz radością, na przekór jesiennym, chłodnym i ponurym dniom. - Można by pomyśleć, że artystyczna współpraca dostawcy ciepła systemowego z seniorami jest niemożliwa. Nic bardziej mylnego. Udało nam się nawiązać nić porozumienia i stworzyć ciekawy projekt, który już wkrótce ożywi przestrzeń miejską i będzie stanowić miejsce spotkań i wymiany „ciepła” rozumianego jako nawiązywanie przyjaznych i życzliwych relacji – tłumaczy ideę projektu Grzegorz Zegarek, prezes PEC Bełchatów.

 

Seniorzy kończą już dziergać włóczkowe stroje na ławkę i regał. Instalacja z pogranicza street artu będzie montowana w najbliższą niedzielę, tj. 8 października. Zapraszamy w pobliże przystanku przy ul. Kościuszki o godz. 16:30 wszystkich, którzy lubią włóczkowe prace. 

Pomysłodawcy mają nadzieję, że nie będą to jedyne instalacje tego rodzaju w mieście, a pomysł „yarn bombingu”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „bombardowanie włóczką”, zostanie zaszczepiony także w innych miejscach. Swoim happeningiem chcą pokazać, że niemal każde miejsce można przeobrazić w przyjazne, skłaniające do wyjścia z domu i spędzenia czasu na świeżym powietrzu także w jesienne dni.

 

 

Zanim opleciemy Bełchatów ciepłem zapraszamy na spotkanie z różnorodnymi elementami sztuki – od obrazu, rysunku, malarstwa przez instalacje, działania dźwiękowe po video i animowane filmy. Wszystko w ramach performance „codaDADAnoc”.

 

6 października w Galerii Arterier (ul. Lipowa 1c), a kolejnego dnia na placu 

Narutowicza zaproszeni do projektu artyści: Paweł Kaszczyński, Katarzyna Klich, Wojciech Kowalczyk, Ewa Kulesza, Tomasz Misiak, Adam Nowaczyk, Przemysław Obarski, Marcin Olejniczak, Tomasz Wlaźlak będą poszukiwać i interpretować różnorodne znaczenia oraz konteksty słów: owoc, jabłko, Ewa, Eden, wiedza, idea, prawda, utopia, dobro, fałsz i szeregu innych. Performance będzie miał charakter otwartej, żywej rozmowy, a także 

eksperymentu. 

 

Piątkowa „codaDADAnoc” rozpocznie się o godz. 19:30, zaś w sobotę bełchatowianie będą mieć okazje spotkać się aż trzykrotnie – o godz. 15:00, 19:00 i 20:00.

 

 

Festiwal Sztuki Jabłka to także koncerty, wystawy i różnorodne spotkania. Szczegółowy harmonogram można znaleźć TUTAJ.

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018