joombig banner rotation images

Menu

Znamy komplet artystów, którzy zaśpiewają w sobotę, 7 października, podczas 1. HIP-HOP FESTIWALU w Bełchatowie. Gwiazdą imprezy będzie łódzki raper O.S.T.R., którego występ poprzedzi Łukasz „Małpy” Małkiewicz, OSD Familia oraz wykonawcy, którzy wygrali w konkursie zorganizowanym przez Miejskie Centrum Sportu.


O możliwość wystąpienia w specjalnie przygotowanym 15-minutowym bloku ubiegało się ośmiu artystów. Dwójkę zwycięzców wybrało specjalne jury w składzie O.S.T.R. i dyrektor MCS-u, Marcin Szymczyk. Jako support na festiwalu zagarają "Powszechnie Znani" w składzie Pio, NadoAndrzejewski i JakubBe oraz "Komarski". Obaj są lokalnymi artystami, z których twórczością będzie możliwość zapoznania się tuż po oficjalnym otwarciu imprezy, o godz. 20.


Po ich występiena scenie pojawią się przedstawiciele OSD Familia, a dokładniej AMB, czyli Ambroży, Sztajer i Magier. W jej szeregach są raperzy, beatmakerzy czy graficiarze, którzy reprezentowali bełchatowską scenę na różnego rodzaju festiwalach, imprezach czy koncertach z czołówką polskiej sceny Hip-Hop. Członkowie formacji podkreślają, że łączy ich nie tylko to, że mieszkają na tym samym osiedlu, ale przede wszystkim wspólny cel, czyli dążenie do coraz lepszego poziomu rapu w Bełchatowie.


Po godz. 21 usłyszymy najpopularniejsze utwory jednego z najlepszych raperów polskiego podziemia – Łukasza „Małpy” Małkiewicza, który jest współzałożycielem formacji „Proximite” (fot. obok/fb/Łukasz "Małpa" Małkiewicz) - członka formacji „Proximite”, której był współzałożycielem. Znany jest głównie ze swojej solowej działalności, a jego debiutancki album zatytułowany „Kilka numerów o czymś” ukazał się 27 listopada 2009 roku. Drugi – „Mówi” – wydany w 2016 r. zyskał status złotej płyty. Łukasz „Małpa” Małkiewicz nie unikał występów gościnnych, a można go usłyszeć m.in. z takimi wykonawcami jak donGURALesko, Donatan, 2ty, W.E.N.A czy Pezet i Małolat. W 2016 r. do sprzedaży trafił album „Mówi”, który zyskał status złotej płyty.


Gwiazdą wieczoru będzie O.S.T.R., a właściwie Adam Andrzej Ostrowski. Gwiazda polskiej sceny muzycznej uraczy swoich fanów klasykami z przekroju całej swojej twórczości, wśród których zapewne nie braknie utworów z ostatniego albumu „Życie po śmierci”, który bijąc rekord sprzedaży przyniósł wytwórni Asfalt Records pierwszą w historii podwójnie platynową płytę. O.S.T.R. m na swoim koncie 19 autorskich albumów muzycznych, z których 5 osiągnęło status złotej, a 4 - platynowej. Jest także trzykrotnym laureatem Fryderyka – Nagrody Akademii Fonograficznej. Prywatnie skromny i otwarcie deklarujący przyjaźń do swoich fanów.


Hip-Hop Festiwal odbędzie się 7 października w hali Energia. Poniżej szczegółowy program.


    19:00 – Otwarcie bram
    20:00 – Otwarcie festiwalu
    20:00 – Support
    20:30 – OSD Familia
    21:15 – Małpa
    22:30 – O.S.T.R.

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018