joombig banner rotation images

Menu

Mural przedstawiający rajską jabłoń, który powstał na murze przy pl. Narutowicza, ożył w poniedziałkowy wieczór. Pokaz, towarzyszący jego odsłonięciu, był ostatnim ostatnim akcentem Festiwalu Sztuki Jabłka, trwającego od piątku w mieście.

 

Mural wraz z mappingiem to dzieło Sebastiana Skarżyńskiego oraz Przemysława Wójciaka, absolwentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na murze za sceną na pl. Narutowicza artyści namalowali rajską jabłoń z Adamem i Ewą oraz jabłkiem, symbolem miasta. Obraz ożył podczas animacji 3d, zabierajac widzów w niemalże kosmiczną podróż do pradziejów świata.

 

Murale Sebastiana Skarżyńskiego i Przemysława Wójciaka można oglądać w różnych miejscach w Polsce, Wrocławiu, Radomiu, Koszalinie oraz pod Warszawą. W najbliższym czasie artyści wybierają się również do Jerozolimy, gdzie będą malować freski w powstającym muzeum Bazyliki Narodzenia Pańskiego.

 

Pokaz zakończył trwający od piątku w mieście Festiwal Sztuki Jabłka. Na cztery festiwalowe dni złożyło się ponad 20 wydarzeń z różnych dziedzin sztuki – od wystaw i koncertów po happening, performance i street art, odbywających się w różnych częściach miasta. W organizację imprezy włączyły się puby i restauracje, serwując menu z jabłkiem w roli głównej.  

 

Festiwal zorganizowany został przede wszystkim z myślą o bełchatowskich twórcach. Stał się okazją do zaprezentowania ich dokonań, ale także dał możliwość rozmawiania o sztuce i samej lokalności, bo to właśnie ona – obok symbolicznie pojmowanego jabłka - była słowem kluczem wszystkich wydarzeń.

 

Jak mówi Mariusz Gorzelak, opiekun artystyczny festiwalu, warto wspierać artystów i być z artystami, warto patrzeć oczami artystów. Taką możliwość mieli w ciągu tych kilku dni mieszkańcy Bełchatowa.

 

Organizator festiwalu Miasto Bełchatów dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w to wydarzenie.

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019