joombig banner rotation images

Menu

Zaledwie kilka dni dzieli nas od nowego, 2018 roku. W sylwestrową noc bełchatowianie tradycyjnie już będą się bawić na placu Narutowicza, który zamieni się w największy taneczny parkiet w mieści. Dokładnie o godz. 22.30 rozpocznie się dyskoteka pod gwiazdami, podczas której DJ będzie grać największe przeboje. Miasto przygotowało także wielki pokaz fajerwerków, które rozświetlą niebo punktualnie o północy. Sztuczne ognie najlepiej będzie podziwiać z centrum miasta. Race będą bowiem puszczane z placu za Gigantami Mocy. Zaraz po fajerwerkach i noworocznych życzeniach do wspólnej zabawy ponownie zaprosi DJ. Muzyka będzie umilać bełchatowianom czas do godziny 2.

 

To jednak nie jedyna propozycja dla spragnionych dobrej zabawy. Alternatywą może być barwny świat dwudziestolecia międzywojennego, wypełnionego najlepszymi musicalami, kolorowymi rewiami oraz burleską. W Miejskim Centrum Kultury wystawiony zostanie musical „Bodo”, opowiadający o aktorze, tancerzu i piosenkarzu kochającym scenę i uwielbienie tłumów, który nigdy nie czuł się spełniony. W roli Eugeniusza Bodo wystąpi rewelacyjny Dariusz Kordek. Oprócz artystycznych uniesień, na gości wieczoru sylwestrowego będzie także czekać słodki poczęstunek oraz szampan, bez którego trudno wyobrazić sobie pożegnanie mijającego roku. Bilety są jeszcze dostępne w kasach MCK-u oraz przez internet.

 

Aby najbardziej zabawowa noc w roku była bezpieczna, strażnicy miejscy będą patrolować plac Narutowicza od godz. 22. Dodatkowo już teraz kontrolowane są wszystkie punkty sprzedaży fajerwerków, zarówno te przy supermarketach, jak i w okolicach targowiska miejskiego. Strażnicy sprawdzają, czy do produktów dołączona jest instrukcja w języku polskim, numer katalogowy produktu, nazwa producenta lub nazwa importera, znak dopuszczenia produktu do sprzedaży. Na opakowaniu powinna być także podana data ważności. Kontroli podlega również to, czy środki pirotechniczne nie są sprzedawane osobom niepełnoletnim. - Aby ta noc nie zakończyła się tragicznie, pod żadnym pozorem nie pozwalajmy odpalać środków pirotechnicznych dzieciom i osobom nietrzeźwym -  apeluje Piotr Barasiński, komendant bełchatowskiej Straży Miejskiej.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018