joombig banner rotation images

Menu

Spotkanie z pisarką Krystyną WieczorekBełchatów, a właściwie Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna włącza się w ogólnopolski "Tydzień Bibliotek". Na czytelników i nie tylko czeka wiele atrakcji, m.in. spotkania z pisarzami, kiermasz książek i rozstrzygnięcie konkursów. 

 

Od 8 maja aż do końca miesiąca będzie można oglądać wystawę prac Anety Dobrowolskiej „Niepodległe szkice – portrety Józefa Piłsudskiego”. Ekspozycja tradycyjnie ozdob dolny hol głównej siedziby Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Tego samego dnia, w godz. 11-17 odbędzie się kiermasz książek przeczytanych. Będzie to dobra okazja, aby zdobyć wiele ciekawych i unikatowych pozycji. 

 

9 maja, podczas finałowego spotkania, poznamy zwycięzców trzech bibliotecznych konkursów. Do „Pożeraczy książek” oraz laureatów XVII powiatowego konkursu „Książka Obiekt Artystyczny” i XXIII konkursu o regionie „Między rajem a węglem” trafią nagrody i pamiątkowe dyplomy. 

 

Bełchatowski Tydzień Bibliotek zwieńczą spotkania z pisarzami. 10 maja bibliotekę odwiedzi Arkadiusz Niemirski – autor książek dla młodzieży i dorosłych, znany z powieści „Pan Samochodzik i skarby wikingów”, „Pojedynek detektywów”, „Prowokator”. Początek o godz. 11, wstęp bezpłatny. Dzień później, 11 maja o godz. 18 będzie okazja, aby porozmawiać z Krystyną Wieczorek – pochodzącą z Piotrkowa Trybunalskiego pisarką, poetką i twórczynią ludową. W ostatnim czasie ukazała się jej powieść „Na zawsze razem”,  której kanwą są miłosne dzieje Nelly i Stefan Hellwigów, przeplatane wątkami historycznymi i ciekawostkami o Bełchatowie. I w tym przypadku wstęp na spotkanie jest wolny.

 

Tydzień Bibliotek w Bełchatowie Tydzień Bibliotek w Bełchatowie Tydzień Bibliotek w Bełchatowie Tydzień Bibliotek w Bełchatowie

 

AD-A

fot. główne arch. prywatne K. Wieczorek

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018