joombig banner rotation images

Menu

PGE Giganty Mocy i Muzeum Regionalne otworzą się nocą. 19 maja, czyli w ogólnopolską Noc Muzeów, na zwiedzających będą czekać dodatkowe atrakcje. Muzealne tajemnice w Gigantach Mocy odsłoni interaktywna gra i pokazy naukowe, zaś w Dworku Olszewskich królować będzie stare rzemiosło i potańcówka pod gołym niebem przy dźwiękach kapeli „Beka”.

 

Przed nami kolejna noc, kiedy muzea w całym kraju zapraszają na zwiedzanie wieczorową porą. Nie inaczej będzie w Bełchatowie. PGE Giganty Mocy będą otwarte od 19. do 22. Jednak interaktywną ekspozycję będzie można zobaczyć w nico inny sposób – bez utartych ścieżek zwiedzania oraz ograniczeń. Będzie bowiem prowadzona gra „Zagubieni w czasie”, która odsłoni tajemnice muzealnej przestrzeni.

 

- Tej nocy, drzwi Gigantów Mocy będą otwarte dla wszystkich. Aby je przekroczyć wystarczy wykazać się pomysłowością, przynosząc ze sobą dowolną część do wehikułu czasu, wraz z opisem jej działania – mówi Juliusz Gajewski z Działu Marketingu Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. - Sami zadecydujecie co to będzie! Przyda się wszystko – od fragmentów zasilania silnika, przez elementy kokpitu i obudowy, po wyposażenie – tłumaczy Gajewski. Warto dodać, że to właśnie przyniesiony przedmiot będzie biletem wstępu. Zawalczy on także o atrakcyjną nagrodę – dwuosobowy weekendowy pobyt w jednym z wybranych miejsc. A o szczegółach akcji można przeczytać w regulaminie z załącznika poniżej.

 

Na tym nie koniec. Podczas Nocy Muzeów na zwiedzających czekają pokazy naukowe w wykonaniu instruktorów Fundacji Profesora Ciekawskiego. To interaktywne widowisko, w którym królować będą gwałtowne reakcje chemiczne, zaskakujące zjawiska fizyczne i ciekawostki o powietrzu, dźwięku, reakcjach spalania i chemicznych. W planach są dwa cykle pokazów – pierwszy o godz. 20., drugi o 21.

 

W swoje progi zaprasza też Muzeum Regionalne, które na zwiedzających będzie czekać niemal do północy. Noc zapomnianych rzemiosł rozpocznie się otwarciem wystawy: „Bełchatów nie tylko włókienniczy, czyli Stary Rynek w nowej Polsce”. Ekspozycję będzie można oglądać od godz. 18, a między 19-19:45 oprowadzi po niej muzealnik. W tym samym czasie zaplanowany pokaz wybijania monet przez kowala Sylwestra Szalę oraz plecionkarstwa w wykonaniu Izabeli Jasewicz ze Stowarzyszenia Polskiej Szkoły Survivalu. Na 20:00 zaplanowane są warsztaty kaligraficzne, które poprowadzi Marek Głowacki, a o 21:30 „Już taki jestem zimny drań”, czyli potańcówka pod gołym niebem. Przygrywać będzie kapela „Beka” z Przeworska. Na zakończenie, bo o 23:00 przewidziany jest wykład i warsztaty zatytułowane „Z wizytą u zegarmistrza Piotra Łukasińskiego”. Podczas całej Nocy Muzeów będą też organizowane różnorodne gry i konkursy, a także poczęstunek.

 

Noc Muzeów w PGE Giganatach Mocy Noc Muzeów w Muzuem Regionalnym

 

AD-A

fot. MKC PGE Giganty Mocy

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018