joombig banner rotation images

Menu

Orkiestry dęte zagrały w Bełchatowie

Piosenki Zbigniewa Wodeckiego, Michaela Jacksona, Abby, ale też utwory poważne, patriotyczne i religijne zagrały orkiestry dęte Ochotniczych Straży Pożarnych podczas festynu w ogrodach parafii farnej. Najlepsi okazali się muzycy z Ruśca. I to właśnie oni będą prezentować powiat m.in. w konkursach wojewódzkich czy ogólnopolskich.  

 

Na festynie 10 czerwca, który odbył się z okazji 125-lecia parafii Narodzenia NMP, zagrało w sumie pięć zespołów: Orkiestra Dęta OSP z Zelowa, Magdalenowa, Miejska Orkiestra Dęta Bełchatów Grocholice, Orkiestra Dęta im. Karola Namysłowskiego z Ruśca oraz towarzysko orkiestra ze Szczercowa. Każdy z nich wystąpił z piętnasto minutowym programem, w którym królowały utwory rozrywkowe. Była więc okazja, aby w nieco innej aranżacji usłyszeć znane i lubiane utwory, a także wspólnie pośpiewać szlagiery Wodeckiego, Eltona Johna, Adel czy Abby. Nie zabrakło też utworów klasycznych, muzyki filmowej czy religijnej.

 

To właśnie za szczególne wykonanie piosenki patriotycznej orkiestra ze Szczercowa otrzymała nagrodę specjalną od proboszcza parafii farnej. Podobnie, jak rok temu i tym razem nie było przegranych. Wszystkie zespoły otrzymały vouchery w wysokości 1200 zł na zakup instrumentów i potrzebnego sprzętu. Do zwycięzcy – orkiestry im. Karola Namysłowskiego z Ruśca oprócz pucharu od prezydenta Bełchatowa również trafił voucher, ale w wysokości 1600 zł. Warto dodać, że muzycy z Ruśca po raz drugi już okazali się najlepsi i to właśnie oni będą prezentować powiat na innych konkursach czy przeglądach w regionie.

 

Nagrody zwycięzcom przekazała Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, która wspólnie z ks. dziekanem Zbigniewem Zgodą, proboszczem parafii farnej oraz bełchatowską jednostką OPS i zarządem oddziału powiatowego OSP RP w Bełchatowie zorganizowała festyn.

 

– Cieszę, że po raz drugi wspólnie udało się nam przygotować ten koncert. Dzięki waszym występom spędziliśmy piękne, muzyczne popołudnie  – powiedziała prezydent Mariola Czechowska. – Festyn, który zorganizowaliśmy już po raz drugi, jest doskonałym przykładem na to, jak muzyka łączy pokolenia. Wspólnie grają bowiem seniorzy, młodzież, dzieci. Również ponad czasowe i łączące różne muzyczne gusta były  utwory, jakie zagraliście – podsumowała prezydent Bełchatowa.

 

Zanim rozpoczął się koncert w ogrodach orkiestry pokazały się na placu Narutowicza, z którego przeszły pod pomnik św. Jana Pawła II. Wspólnie zagrały hymn strażacki „Rycerze Floriana” oraz papieską „Barkę”. Towarzyszyły im również mażoretki – dziewczyny ubrane w paradne stroje z elementami galowego umundurowania, które żonglowały pałeczkami.

 

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019