joombig banner rotation images

Menu


Miejskie placówki zapraszają na wakacyjne warsztatyPodróże z muzeum, warsztaty w bibliotece, muzyczne i plastyczne zajęcia w MCK, letnie seanse w kinie Kultura – miejskie placówki zapraszają do siebie na wakacje.

 

Podróżować po różnych kontynentach i krajach będą maluchy, które skorzystają z wakacyjnej oferty Muzeum Regionalnego. Wśród zajęć są: plener malarski, wirtualna podróż po zakątkach świata, a także do czasów pradziadków i początków naszego kraju. Będą też egzotyczne wycieczki np. do Peru i Indonezji. Wszystkie warsztaty przygotowane są dla dzieci, które mają 6 i więcej lat.Zajęcia będą się odbywać przez całe lato, każde w dwóch turach – o godz. 9:00 i 11:00. Można wziąć w nich udział indywidualnie lub w zorganizowanych grupach. Trzeba się jednak wczesnej zapisać, bowiem liczba miejsc jest ograniczona. Udział w zajęciach jest płatny – 2 zł od osoby. Więcej informacji można znaleźć na www.muzeum-belchatow.pl.

 

Warsztaty tworzenia i ozdabiania papierowych toreb, spotkania literackie i plastyczne, filmowe poranki, a także gry i zabawy oraz wspólne układanie klocków i puzzli – tak zapowiadają się wakacje w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. Zajęcia będą się odbywać zarówno w siedzibie głównej, jak i w filiach na osiedlach. Co ważne wszystkie są bezpłatne, ale zanim się na nie wybierzecie, trzeba dokładnie sprawdzić ich opis, bowiem każde z nich skierowane są do dzieci w innym wieku. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na www.biblioteka.belchatow.pl.

 

Przekrój różnorodnych warsztatów – od plastycznych, przez teatralne, po muzyczne – przygotowało Miejskie Centrum Kultury wspólnie ze świetlicą artystyczną. Wśród nich m.in. zabawy „glutami” i specjalną pianką, z której można zrobić kwiaty. Będzie też spotkanie z węglowym spa, chętni przygotują żelowe świeczki lub rozwiążą kryminalne zagadki. Nie zabraknie zajęć z decoupage, muzykowania jam session i letniej, otwartej sesji nagraniowej. Będą też seanse w kinie Kultura, a także dodatkowe atrakcje na wakacyjne soboty, m.in. warsztaty bębniarskie i dzień baniek mydlanych. Propozycji jest sporo, a każda z nich dla dzieci w różnym wieku. Dlatego zanim się zapiszecie na konkretne zajęcia, warto dobrze przejrzeć harmonogram, który dostępny jest na www.mck.belchatow.pl. Warsztaty będą się odbywać przez całe lato, ale część z nich jest płatna – ceny wahają się od 10 do 60 zł. Na wszystkie trzeba się też zapisać, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

 

I w tym roku mieszkańcy mogą pojechać na Wawrzkowiznę darmowymi emzetkami. Autobusy będą jeździć od 1 lipca we wszystkie soboty, niedziele i święta z os. Binków przez kolejne przystanki. Przewidziane są cztery kursy dziennie w obu kierunkach. Pełny rozkład jazdy można znaleźć na stronie www.mzk.belchatow.pl

 

 

AD-A

 

Wakacje w Muzuem Regiponalnym Wakacje z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną

Sobotnie wakacyjne spotkania z MCK

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019