joombig banner rotation images

Menu

Weź udział w konkursachWielkimi krokami zbliża się druga edycja Festiwalu Sztuki Jabłka, którego głównym założeniem jest prezentacja i promocja lokalnych artystów. Festiwalowi towarzyszy kilka konkursów, których wspólnym mianownikiem jest właśnie jabłko – symbol Bełchatowa. Każdy znajdzie z pewnością propozycję dla siebie, bo wybierać można spośród fotografii, rysunku, filmu czy literatury. Terminy nadsyłania prac to koniec sierpnia, a kilku nawet koniec września.

 

 

 

 

 

Patronat Narodowy Prezydent RP Andrzeja Dudy

 

Bełchatów Art i Bełchatów Kids

 

Motywem przewodnim tych dwóch ogólnopolskich konkursów jest stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a obok niego - Bełchatów i jego symbole. Stąd osoby chętnie do wzięcia w nich udziału w swoich pracach powinny skupić się wokół sześciu haseł: Adam, Ewa, raj, jabłko, Bełchatów i mała ojczyzna.

 

- Ważne, abyśmy obchodzili stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości w różnorodny sposób – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. - Cieszę się, że powstaną filmy i prace plastyczne, które pokażą Bełchatów z jego wszystkimi symbolami, ale jednocześnie będą nam przypominać, jak cenna jest wolność. Jestem bardzo ciekawa tego spojrzenia młodych ludzi na nasze miasto, lokalny patriotyzm i polską historię. Warto przypomnieć, że nad konkursami Patronat Narodowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda.

Konkurs plastyczny Bełchatów Kids to propozycja dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych,których zadaniem jest wykonanie pracy plastycznej promującej Bełchatów. Autorzy mają dowolność w doborze i łączeniu różnego rodzaju technik, jakie wykorzystają w pracach, mogą to być np. rysunek, malarstwo, wycinanka, kolaż.

Z koli Bełchatów Art to propozycja dla nieco starszych uczestników. Osoby, które ukończyły 15 lat i chcące wziąć w nim udział, winny nakręcić film promujący Bełchatów. Ważne, aby obraz był nie dłuższy niż 1 minuta.

Ze względu na duże zainteresowanie, prezydent Mariola Czechowska, zdecydowała o wydłużeniu terminu nadsyłania prac z 24 sierpnia do 26 września. Zwycięzcy odbiorą nagrody 14 października.


Niedaleko pada jabłko od jabłoni

 

To konkurs skierowany do bełchatowian, którzy lubią robić zdjęcia, szczególnie swoim najbliższym. Chodzi o uwiecznienie na fotografii podobieństwa rodziców i dzieci. I, jak mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, nie chodzi tylko o wspólne cechy stricte fizyczne – może to być taki sam uśmiech, sposób siadania czy spojrzenia. Często pociechy dzielą także z matką lub ojcem pasje i zainteresowania. Wszystko to sprawia, że więzi rodzinne i międzypokoleniowe się zacieśniają.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do10 września nadesłać maksymalnie 3 zdjęcia, które będą fotograficzną interpretacją hasła „Niedaleko pada jabłko od jabłoni”. Z nadesłanych fotografii powstanie wystawa podczas Festiwalu Sztuki Jabłka, który w tym roku odbędzie się między 21 a 23 września.


Historia jabłka zaczęła się w raju – domaluj swoją

 

Festiwal Sztuki Jabłka

Każdy chętny mieszkaniec Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego może przygotować pracę na papierze formatu A3, której jednym z elementów będzie właśnie jabłko. Może ono być głównym motywem pracy, lub jedynie elementem tła lub dopełnieniem. Ważne, aby było ukazane w nietypowej formie, nie musi być tylko owocem. Jak mówią organizatorzy, im bardziej zwariowany pomysł – tym lepiej. Jury oceniać będzie przede wszystkim pomysł, a także staranność wykonania i zgodność pracy z wymaganiami regulaminowymi.

Prace można składać w Muzeum Regionalnym do 31 sierpnia. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 3 września, a wręczenie nagród nastąpi podczas Festiwalu Sztuki Jabłka, który w tym roku odbędzie się między 21 a 23 września.


Piszesz do szuflady?

 

Swoich sił spróbować może każdy, bez względu na to czy pisze wiersze, opowiadania czy dramaty. Aby wziąć udział w przeglądzie trzeba się tylko zapisać i przynieść próbki swojej twórczości.

 

Na chętnych bełchatowska biblioteka czeka do 10 września (siedziba główna przy ul. Kościuszki 9, Dział Promocji Biblioteki i Czytelnictwa - pokój nr 20). Spotkanie, podczas którego będą prezentowane wybrane prace, zaplanowane jest na 21 września. Będzie to jedno z wydarzeń Festiwalu Sztuki Jabłka. Dla amatorów słowa pisanego biblioteka przygotowuje jeszcze jedną niespodziankę. 22 września odbędzie się „Jabłecznik literacki”, podczas którego spotkają się bełchatowscy artyści. 

 

Bełchatów Art i Bełchatów Kids

 

Niedaleko pada jabłko od jabłoni

 


 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018