joombig banner rotation images

Menu


Ruszyła IV edycja letnich koncertów ze stypendystami W niedzielę, 12 sierpnia w ramach IV edycji Letnich Koncertów ze Stypendystami odbyło się pierwsze spotkanie z młodymi, uzdolnionymi bełchatowianami. Plac Narutowicza opanowali tancerze, którzy nie tylko zachwycili publiczność, ale również poderwali ją do tańca.


Sierpień w mieście upłynie pod znakiem Letnich Koncertów ze Stypendystami. Dzięki staraniom Prezydenta Miasta Bełchatowa Marioli Czechowskiej młodzież już po raz czwarty ma możliwość zaprezentowania się lokalnej społeczności.
W niedzielę, 12 sierpnia na placu Narutowicza zaprezentowali się młodzi bełchatowscy tancerze. Wśród tegorocznych stypendystów znaleźli się: Kinga Borowska (taniec współczesny), Maria Wójcik i Arkadiusz Kuśmierek (Mistrzowie Polski w tańcu towarzyskim na wózkach) oraz Mateusz Walas z Sandrą Tomczak (taniec towarzyski). Wszystkie występy należy zaliczyć do bardzo udanych. Artyści pokazali po kilka ciekawych i wcale niełatwych układów choreograficznych. Niedzielny koncert uświetnili goście z litewskiego miasta partnerskiego Taurogi (pod kierownictwem Rasy Bartkuvienė), czyli młodzieży zespół ludowy "Ikstiliuks". To, co nastąpiło później, zaskoczyło chyba wszystkich. Za sprawą kolejnej grupy artystycznej, tym razem bełchatowskiej folklorystycznej "Rajki" (pod kierownictwem Grzegorza Brożyńskiego), po krótkich warsztatach tańca ludowego w tan ruszyli wszyscy: artyści, zaproszeni goście oraz publiczność. Na koniec prezydent miasta Mariola Czechowska i wiceprezydent Łukasz Politański wręczyli artystom upominki.


Na bełchatowian czekała słodka niespodzianka – pyszne ciasto i lemoniada. Jabłecznik, który na tę okoliczność upiekła restauracja „Kubuś”, nie tylko wszystkim smakował, ale też przypomniał, że już we wrześniu w Bełchatowie odbędzie się Festiwal Sztuki Jabłka. Na specjalnym stoisku promocyjnym tegorocznego festiwalu można było uzyskać wyczerpujących informacji na temat całego przedsięwzięcia, w tym tematycznych konkursów plastycznych, fotograficznych i filmowych. Przypomnijmy, że część z nich zostało objętych narodowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy.

Kolejna odsłona tegorocznych Letnich Koncertów ze Stypendystami już we wtorek, 14 sierpnia. Na Letnią Biesiadę pod Lipą zapraszamy na skwer przy parafii Wszystkich Świętych w Grocholicach. Od godziny 18:00 na gości czekać będą miejscy stypendyści, wokaliści i muzycy.

Ze stypendystami spotkamy się także w niedzielę, 19 sierpnia. Tym razem wokalne i instrumentalne występy, a także wystawy prac fotograficznych i graficznych odbywać się będą się w parku przy Muzeum Regionalnym. Start o godzinie 17:00. Pokaz artystycznych umiejętności młodych bełchatowian to nie jedyna atrakcja trzeciej odsłony Letnich Koncertów ze Stypendystami. Na specjalne zaproszenie do Bełchatowa przybędzie i trening poprowadzi wicemistrz nordic walkingu Ryszard Cyran.

KZB
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec, Maciej Jagieła
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019