joombig banner rotation images

Menu

Stypednia artystyczne czekają na bełchatowian

 

Bełchatowscy artyści mogą powalczyć o miejskie stypendium. Aby się o nie ubiegać trzeba złożyć wniosek. Na dokumenty miasto czeka do 5 listopada. Na miejskie stypendium  szansę mają muzycy, plastycy, tancerze a także uzdolnieni w innych artystycznych kierunkach bełchatowianie. Przez cztery minione lata miasto przyznało ich blisko 70 na łączną kwotę 76 tys. zł. 

 

- Warto wspierać tych, którzy przy okazji realizacji swojej pasji, tworzą coś, co służy również innym. To wspaniale, że w Bełchatowie jest tylu młodych artystów, którzy chcą się realizować poprzez sztukę i tworzyć historię naszego miasta. Stypendium ma być wyrazem uznania dla ich osiągnięć i talentu – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

W tym roku rozdysponowano 20 tys. zł. O grant na 2019 rok mogą powalczyć  bełchatowianie, który mają na swoim koncie artystyczne sukcesy. Aby ubiegać się o stypendium artystyczne trzeba w magistracie złożyć odpowiedni wniosek (można go pobrać z załącznika poniżej lub TUTAJ). Do 5 listopada mogą je składać sami zainteresowani, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Bełchatowie oraz instytucje kultury działające na terenie naszego miasta. Do wniosku trzeba dołączyć dokumenty potwierdzające osiągnięcia, m.in. kserokopię dyplomów, zaświadczeń czy wydane publikacje. Potrzebny jest także plan pracy stypendysty, to znaczy propozycja projektu na realizację, którego będzie przyznane stypendium. Granty wypłacane są jednorazowo, a ich wysokość może się wahać od 500 do 200 zł.

 

Wnioski trzeba złożyć w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Bełchatowa (ul. Kościuszki 15, pokój 23). Dodatkowych informacji można uzyskać pod numerem: 44 733 51 00. Wszystkie szczegóły są także w regulaminie, który można pobrać z załącznika poniżej lub TUTAJ.

 

Warto przypomnieć, że szansę na stypednium mają również bełchatowscy sportowcy. I w tym przypadku trzeba złożyć wniosek, termin mija 15 października. Na trenujących, a także szkoleniowców i działaczy sportowych czekają również nagrody prezydenta miasta. O gratyfikację można się ubiegać cały rok, ale wniosek najlepiej złożyć do połowy października. Więcej na ten temat można znaleźć TUTAJ.

 

AD-A

 

Na miejskie stypendium szansę mają muzycy, plastycy, tancerze a także uzdolnieni w innych artystycznych kierunkach bełchatowianie. Przez cztery minione lata miasto przyznało ich blisko 70 na łączną kwotę 76 tys. zł. 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020