joombig banner rotation images

Menu

Witek Muzyk Ulicy zagra w Bełchatowie

 

Witold Mikołajczuk znany jako Witek Muzyk Ulicy wystąpi w bełchatowskiej bibliotece. Jego piosenki mają miliony wyświetleń na youtube, a swoją debiutancką płytę wydał dzięki fanom. Koncert „Ogród zmysłów” odbędzie się w najbliższą sobotę, 6 października. Początek o godz. 18, wstęp wolny.

 

Mówią o nim charyzmatyczny muzyk uliczny, obdarzony mocnym głosem. Jego muzyka to splot motywów ludowych i rockowych, ale nie brakuje też akcentów lirycznych. W tekstach opisuje, zaś świat i sytuacje, z którymi przychodzi się zmierzyć człowiekowi.

 

Po 13 latach pracy Witold Mikołajczuk porzuca swoje dotychczasowe życie. W zamian wychodzi na miasto na ulicę, by grać na akordeonie i tworzyć własną, pełną refleksji muzykę. Jako nikomu nieznany muzyk wrzuca na youtube swój  amatorski filmik z piosenką „Serce wolności”. W dwa miesiące zyskuje on ponad 650 tys. wyświetleń, a dziś ma już ponad 2 miliony. Szybko zyskał publikę i to właśnie dzięki niej nagrał swoją pierwszą płytę. Album „Gram dla ludzi” miał premierę w listopadzie 2016 roku, a został sfinansowany przez fanów za pomocą crowdfundingu.

 

Dziś grywa koncert w całej Polsce, ale wciąż można go spotkać na ulicy, szczególnie w Warszawie. W sobotę, 6 października będzie można go także usłyszeć w Bełchatowie. Kocert Witka Muzyka Ulicy odbędzie się w siedzibie głównej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Wstęp jest bezpłatny. Początek o godz. 18:00. 

 

AD-A

 

Witek Muzyk Ulicy zagra w bełchatowskiej bibliotece

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019