joombig banner rotation images

Menu

6 października odbędzie się koncert uwielbienia.

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości oraz jubileusz 125-lecia parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie to doskonałe okazje do tego, by wspólnie świętować i radować się. W sobotę, 6 października, w ogrodach przy kościele farnym odbędzie się koncert uwielbienia i dziękczynienia w wykonaniu zespołu Syjon.

 


W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości rok 2018 obfituje w różnorodne wydarzenia patriotyczne, kulturalne i religijne, również w naszym mieście. Bełchatowianie mają jeszcze jeden ważny powód, by wspólnie się radować. W bieżącym roku mija 125 lat od powstania parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i pierwszej pielgrzymki na Jasną Górę.


Chcąc wspólnie z wiernymi wyrazić radość i wdzięczność za odzyskaną wolność oraz jubileusz parafii, ksiądz dziekan Zbigniew Zgoda wspólnie z grupą muzyczną Syjon zorganizował koncert muzyki religijnej. Odbędzie się on 6 października o godz. 19:00 w ogrodach przy kościele. Jak podkreślają organizatorzy, „Ogrody Pana” to nie tylko przedstawienie muzyczne na wysokim poziomie, ale również niezapomniana przygoda duchowa i modlitewna.


Patronat honorowy nad koncertem objęła Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.


Przypomnijmy, że na ogrodzeniu kościoła Muzeum Regionalne w Bełchatowie zamieściło wystawę planszową, która w sposób obrazowy przedstawia 125 lat historii fary przy ul. Kościuszki. Zobaczymy tu stare zdjęcia i archiwalne zapisy, a także przeczytamy o faktach znanych i nieznanych.

 

KZB

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020