joombig banner rotation images

Menu

Zespół Yedenaście zagra w Muzeum Regionalnym

 

Yedenaście i „Wesele” - najbliższy weekend, 17 i 18 listopada zapowiada się kulturalnie. W Miejskim Centrum Kultury będzie można na nowo odkryć jeden z największych polskich dramatów, natomiast podczas koncertu w Muzeum Regionalnym będzie można poczuć klimat egzotycznych krajów. Wstęp na obie imprezy jest bezpłatny.


Ostatnim przedstawieniem w ramach trwających 24. Jesiennych Spotkań Teatralnych z BAT-em będzie „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Przygotowany przez grupę BAT-PKP na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości spektakl, to opowieść o trudnych relacjach społecznych i o podziałach, które przeszkadzają w ostatecznym zjednoczeniu narodu.

"Wesele. Dramat w trzech aktach" to zdecydowanie najbardziej znany utwór Stanisława Wyspiańskiego. Dramat powstał na kanwie autentycznego wydarzenia – wesela poety i dramaturga Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, chłopką z podkrakowskich Bronowic. Wydarzenie, które wzbudziło wiele sensacji, miało miejsce w listopadzie 1900 roku. Pomimo tego, że premiera „Wesela” była ponad 100 lat temu, jedno z największych dzieł Młodej Polski wciąż jest aktualne. Przekonają się o tym wszyscy, którzy w sobotę, 17 listopada, wybiorą się do MCK PGE Gigantów Mocy. Początek spektaklu o godz. 17, a bezpłatne wejściówki na przedstawienie można odbierać w kasie Gigantów Mocy.

 

Przeczytali "Wesele" Wyspiańskiego


Dzień później, w niedzielę 18 listopada, warto skierować swoje kroki do Muzeum Regionalnego. O godz. 16 na scenie wystąpi ą uzdolnione muzycznie młode bełchatowianki, czyli grupa Yedenaście. Jak podpowiada sama nazwa, zespół tworzy jedenaście osób, a każda z nich gra na ukulele. W wykonaniu dziewczyn usłyszymy muzykę alternatywną, ale nie tylko – nie zabraknie także własnych kompozycji.

 

AP

 

Zespół Yedenaście tworzy jedenaście dziewcząt grających na ukulele

 

"Wesele" Wyspiańskiego przygotowali młodzi aktorzy BAT

 

"Wesele" Wyspiańskiego w Gigantach MocyYedenaście zagrają w Muzeum Regionalnym

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019