joombig banner rotation images

Menu

 

biuro podróży

 

Ostatnim aktem tegorocznej Teatralnej Jesieni będzie koncert jednego z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych. Kuba Stankiewicz, bo o nim mowa, wystąpi 25 listopada o 17:00 w sali widowiskowo-teatralnej MCK PGE Giganty Mocy. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

 

 

Jesienne Spotkania Teatralne w naszym mieście to już wieloletnia tradycja. W tym roku obfitowały w ciekawe przedstawienia zarówno lokalnego BAT-u, jak i uznanych grup teatralnych. Do Bełchatowa przyjechał Teatr Wierszalin, laureat wielu prestiżowych nagród, teatr Biuro Podróży - jeden z najważniejszych alternatywnych teatrów w Europie oraz teatr Trip z przedstawieniem dla dzieci „Fabryka Śniegu”.

 

W ten weekend, na zakończenie teatralnego święta, w muzyczną podróż po świecie Jana Kochanowskiego zabierze nas Kuba Stankiewicz wraz ze swoim bandem. Muzycy wystąpią przed bełchatowską publicznością w koncercie pt. „Kochanowski – pieśni”. Jan Kochanowski to wielki poeta odrodzenia. W „Pieśniach” przekazywał nie tylko renesansową myśl i filozofię, ale również treści do dziś aktualne: o miłości, przemijalności, religii, radości z życia. Kuba Stankiewicz przepuścił twórczość poety przez filtr własnej wrażliwości, muzycznego kunsztu i nowoczesności, przez co stworzył poruszający spektakl muzyczny.

 

Stankiewicz należy do grona najlepszych polskich pianistów jazzowych. Charakteryzuje się dużą wrażliwością na barwę dźwięku oraz umiejętnością tworzenia dynamicznego i przestrzennego obrazu muzycznego. Ceniony jest jego indywidualizm w podejściu do kompozycji oraz finezja grania. Na profesjonalnej scenie debiutował w zespołach Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego i Zbigniewa Namysłowskiego. W 1990 roku ukończył Berklee College of Music w Bostonie (dyplom w klasie fortepianu) i wrócił do kraju, gdzie został doceniony i osiągnął duży sukces. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się, prowadząc klasę fortepianu na Kierunku Jazzowym Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W maju 2009 otrzymał tytuł doktora w dziedzinie sztuki muzycznej, dyscyplinie artystycznej - instrumentalistyka 
na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jest laureatem nagrody Oscara Petersona oraz półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie. Pianista współpracował m.in. z Artem Farmerem (płyta Art in Wrocław), Scottem Hamiltonem, Harvie Swartzem i Sheilą Jordan. Jest członkiem międzynarodowego zespołu jazzowego “Central European Jazz Connection”.

 

Zespół zagra w składzie: Jacek Kotlarski – śpiew, Kuba Stankiewicz – kompozycje, aranżacje, fortepian, Maciej Sikała – saksofon tenorowy i sopranowy, Wojciech Pulcyn - kontrabas i Sebastian Frankiewicz – perkusja.

 

Na muzyczną ucztę zapraszamy już 25 listopada do sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy. Start o godzinie 17:00.

APO

Fot. Miejskie Centrum Kultury

 

Stankiewicz

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019