joombig banner rotation images

Menu


 

 noworoczne koledowanie MW 3915


Wieczór, 6 stycznia, upłynął pod znakiem „Noworocznego kolędowania”. W Ekstraklasie MW. z zimowo-świątecznym repertuarem zaprezentowali się lokalni muzycy. Był to występ zamykający krótką trasę koncertową uzdolnionych bełchatowian i grocholiczan, skupionych wokół Stowarzyszenia Przyjaciół Grocholic i Okolic.

 

 

To już trzecia odsłona zimowego koncertu. Znani i lubiani bełchatowscy artyści najpierw pojawili się w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, później kolędowali u Wszystkich Świętych, a 6 stycznia wystąpili przed swoją publicznością. Ponad 1,5 godziny wspólnego śpiewania kolęd, pastorałek i świątecznych piosenek w Ekstraklasie MW na długo pozostanie w pamięci zarówno wykonawców, jak i gości. „Kolęda dwóch serc”, „Z narodzenia Pana”, „Mario, czy już wiesz?”, „Pada śnieg”, „Cicha noc” czy „Kolęda o ludzkim zrozumieniu” autorstwa Piotra Kudyby – to tylko niektóre z zaprezentowanych utworów.

 

Na pytanie o to, dlaczego to właśnie kolędy stały się podstawą muzycznego programu, wszyscy niemal jednogłośnie odpowiadali: bo w nich jest jakaś niezwykła siła. - W bożonarodzeniowych utworach najważniejszy jest przekaz i ciepło, które wręcz od nich bije, a kolędowanie daje radość i swobodę bycia z drugim człowiekiem – powiedział Paweł Bauer, jeden z wokalistów.


Do wspólnego śpiewania podczas "Noworocznego kolędowania" zaprosili wokaliści (Anna Serafińska, Paweł Bauer, Weronika Kępa, Anna Zimna, Izabela Kluf, Aleksandra Mielczarek, Marta Młynarczyk, Aleksandra Szurgot, Sandra Kruk, Piotr Stobiecki, Marta Berłowska i Dominik Kudaj) oraz instrumentaliści (Paweł Filipek - instrumenty klawiszowe, Katarzyna Jurczyk-Zawada - saksofon, klarnet, Karolina Czaińska-Kuroń - gitara, Marta Młynarczyk - skrzypce, Artur Młynarczyk - gitara basowa).


Wszystkie wykonania wywoływały wzruszenie i zachwyt publiczności, która nie szczędziła braw. Jednych urzekł skrzypcowy duet Marty Młynarczyk i jej dziesięcioletniej uczennicy Natalii, innych „Cicha noc” w wersji instrumentalnej. Jak podkreślali sami artyści, wokalne i muzyczne interpretacje znanych kolęd oraz światecznych piosenek to było wyzwanie. Wokaliści śpiewali solo, w duetach, a nawet kwartetach. Nad oryginalną, autorską oprawą muzyczną od samego początku czuwała Katarzyna Jurczyk-Zawada.


Trzeba przyznać, że artyści występujący w Ekstraklasie tworzą niezwykłą grupę. Choć na co dzień zawodowo zajmują się różnymi sprawami i mieszkają w różnych częściach Polski, to kilka razy w roku spotykają się, by wspólnie pracować, koncertować i zwyczajnie spędzić ze sobą trochę czasu. Razem biorą udział w różnych artystycznych projektach. Jak sami podkreślają, o ich sile stanowi z jednej strony miłość do muzyki, z drugiej przyjacielskie relacje. – Zawsze dobrze się ze sobą czujemy. Nigdy się nie kłócimy, dużo rozmawiamy, a sztukę kompromisów opracowaliśmy do perfekcji – mówi jedna z wokalistek.


- Mamy niezwykłą młodzież i bardzo zdolne dzieci. To ci młodzi ludzie w dużej mierze są dla nas inspiracją, dają nie tylko pomysły, ale przede wszystkim energię i siłę do działania – mówią pomysłodawcy tego muzycznego przedsięwzięcia Ewa i Ireneusz Kępowie, którzy od samego początku sprawują opiekę merytoryczną nad grupą.


Choć to już ostatnia odsłona zimowo-świątecznego koncertu, to z pewnością jeszcze nie raz o tych artystach usłyszymy. – Planów mamy dużo, ale póki co ich nie zdradzamy – mówi Ewa Kępa i dodaje, że na pewno ani oni jako organizatorzy, ani artyści na laurach nie spoczną i będą działać dalej.

KZB

 

noworoczne koledowanie MW 3920

 

noworoczne koledowanie MW 3945

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019