joombig banner rotation images

Menu


 

reakcje belchatow

 

W marcu do Bełchatowa zjadą młodzi tancerze z całego kraju. Miejskie Centrum Kultury PGE Giganty Mocy organizuje bowiem Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje Bełchatów 2019. To niewątpliwie największe w regionie wydarzenie tego typu. Zapisy trwają.

 

Turniej tańca współczesnego i nowoczesnego organizowany jest w Bełchatowie już po raz jedenasty. Tegoroczne zawody odbędą się 9 i 10 marca w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy. Aby wziąć udział w turnieju, należy do 1 marca wypełnić kartę zgłoszeniową (online). Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej www.mckbelchatow.pl lub pod linkami  https://bit.ly/2Szbdrh, https://bit.ly/2RxjYou. Regulamin konkursu zamieszczamy w załączniku.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych tancerze rywalizować będą w dwóch kategoriach. Pierwszego dnia w formach krótkich zaprezentują się formacje (od 3 do 7 osób) oraz grupy taneczne (powyżej 7 uczestników). Drugiego dnia scena należeć będzie do solistów, duetów i teatrów tańca. Ci zatańczą zdecydowanie dłuższe układy choreograficzne.

 

Główną nagrodą tegorocznych Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych (Re)akcje jest Grand Prix Prezydenta Miasta. Zwycięzcom w kategorii form krótkich przypadnie wygrana w wysokości 1500 zł, zaś w kategorii form długich – 1000 zł dla grup i 500 zł dla duetów oraz solistów. Profesjonalne jury oceniać będzie: dobór repertuaru, opracowanie choreograficzne, technikę wykonania, kostiumy i rekwizyty, stopień trudności wykonywanych elementów, a także ogólny wyraz artystyczny.

 

O randze konkursu świadczy fakt, że na te dwa dni turniejowych zmagań czekają tancerze z całej Polski. Przyjeżdżają najlepsi z najlepszych. Pierwszy konkurs, czyli Ogólnopolskie Spotkania Taneczne Bełchatów Power Dance, odbył się w 2007 roku. Jego formuła przez lata zmieniała się. Od samego początku odbywał się pod honorowym patronatem prezydenta miasta, a od kilku lat Prezydent Miasta Bełchatowa sponsoruje nagrodę GRAND PRIX dla najlepszego zespołu festiwalu. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji turnieju udział wzięlo ponad tysiąc artystów z całej Polski, kilku solistów, duety, a także 65 zespołów oraz 29 teatrów tanecznych.

 

Celem turnieju jest popularyzacja różnorodnych form ruchowo-tanecznych wśród dzieci i młodzieży, integracja środowisk tworzących amatorski ruch artystyczny, propagowanie tańca jako formy spędzania czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży. Takie spotkania tancerzy z różnych stron kraju to doskonała okazja do wymiany pomysłów i doświadczeń.

KZB

reakcje4

 

taniec2

 

reakcje7

 

taniec

 

 

 

Załączniki:
Download this file (reakcje-2019-regulamin-1-.doc)Regulamin turnieju[ ]102 kB

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019