joombig banner rotation images

Menu

 

afryka1


Robert Gondek - podróżnik, fotograf, pasjonat afrykańskiego lądu - w lutym gościć będzie w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. Na spotkanie Klubu Podróżnika przywiezie ze sobą nie tylko barwne fotografie i albumy, ale również wspomnienia z drogi na najwyższe szczyty Afryki. Przyjść może każdy, wstęp wolny.

 

 

 

O różnych odcieniach Afryki opowiadać będzie niepodważalny znawca tematu - Robert Gondek. Drugie w tym roku spotkanie Klubu Podróżnika odbędzie się 21 lutego w sali teatralno-widowiskowej MCK-u. Początek prelekcji o godzinie 18.

 

Od kilkunastu lat podróżuje, fotografuje, zdobywa kolejne górskie szczyty Czarnego Lądu i jednocześnie zaraża wszystkich miłością do Afryki. Jego wspomnienia z gór porywają, a barwne fotografie przenoszą do innego świata.


Jednak nie same góry będą tematem prelekcji Gondka. Będzie można na przykład podejrzeć goryle w Rwandzie i szympansy w Ugandzie, zobaczyć, co w warunkach naturalnych lubią robić słonie, lwy, zebry, hipopotamy i piękne, kolorowe ptaki. Pokaże również ludzi, ich zwyczajność i niezwyczajność, kulturę, w tym też tę kulinarną. Przedstawi tanzańskich Masajów oraz tamburyniarzy z Burundi, zachęci do spróbowania tamtejszych przysmaków, aż w końcu zaproponuje relaks na rajskich plażach Zanzibaru.

 

Robert Gondek urodził się w 1976 roku. Ponad dwanaście lat pracował jako analityk, ekonomista. Obecnie - jak sam to podkreśla - jego zawodem i pasja jednoczesnie jest Afryka. Można powiedzieć, że widział niejedno, przeżył wiele, ale nie powiedział jeszcze i długo nie powie ostatniego słowa. Konsekwentnie realizuje rozpoczęty w 2008 roku projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. Do kwietnia 2018 roku wdrapywał się na szczyty 20 afrykańskich państw, w tym: Kilimandżaro i Mount Meru w Tanzanii, Mount Kenya w Kenii, Ruwenzori w Ugandzie, Karisimbi w Rwandzie, Mont Iboundji i Mont Bengoue w Gabonie, Königstein w Namibii. A to nawet jeszcze nie połowa z wszystkich zaplanowanych przez Gondka górskich wypadów w tym rejonie świata. Jak sam obliczył, do zakończenia projektu potrzebuje jeszcze około 28 lat.


W 2017 roku Gondek wydał album dokumentujący zmagania z afrykańskimi górami. Opisał w nim osiem wypraw do czternastu krajów oraz szesnaście zdobytych szczytów. Proste historie, „zwyczajne” dni i noce podróżnika, okraszone 97 pięknymi fotografiami. Album będzie można kupić po spotkaniu bezpośrednio od autora.

KZB

Fot. Robert Gondek

 

afryka2

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019