joombig banner rotation images

Menu

 

wystawa giganty mocy 5833

 

Laureaci konkursu artystycznego „Wypełnianie” pokażą swoje prace w Miejskim Centrum Kultury. Wernisaż odbędzie się 2 marca o godz. 18.00. Dzień wcześniej w MCK PGE Giganty Mocy swoją wystawę otworzy Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne.

 

Na projekt „Open Call – Wypełnianie” odpowiedzieli artyści z całego świata, a zgłoszeń wpłynęło ponad 120. Efektem tego artystycznego „wezwania” jest wystawa wyróżnionych prac, umieszczonych w przestrzeni Galerii, dawnej kawiarni, sali koncertowej i korytarzy Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. Ekspozycja zapowiada się różnorodnie, w jej skład wchodzą obrazy, grafiki, fotografie, prace video i audio, rzeźby, instalacje, prace intermedialne oraz dodatkowe ingerencje wypracowane przez twórców projektu podczas pracy nad nim. Co ważne, pełną wystawę będzie można zobaczyć tylko i wyłącznie 2 marca. Wernisaż uzupełnią i wzbogacą działania performatywne. Stała ekspozycja będzie otwarta do 23 marca.

 

Projekt „Wypełnianie” ma na celu promocję ambitnej sztuki wśród lokalnej społeczności. Został stworzony również po to, aby zachęcić zarówno artystów amatorów jak i profesjonalistów do zaprezentowania swoich dzieł szerszej publiczności oraz zatrzeć granicę pomiędzy sztuką wysoką a działaniami aspirującymi do bycia sztuką.

 

Autorami prac są:
Paweł Stasiewicz
Izabela Makocka
Nadia Markiewicz
Dominik Surmacz
Joanna Krajewska
Justyna Wiśniowska
Michał Iwański
Aneta Sieniawska
Ida Derczyńska
Sebastian Trzoska
Gabriela Basta
Martyna Basta
Katarzyna Borelowska
Witold Winek
Katarzyna Wojtas

 

Kuratorami i twórcami przedsięwzięcia są Kuba Stępień i Kacper Borek.

 

Kuba Stępień - pochodzący z Bełchatowa fotograf i artysta wizualny mieszkający w Łodzi i studiujący na wydziale Sztuk Wizualnych tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych. Autor wielu publikacji fotograficznych między innymi dla niemieckiego “Der Grief” i brytyjskiego “Zero-Savage”. Laureat sekcji ShowOFF w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie 2018 z projektem “mana”, współorganizator projektu Lajt Penetration w krakowskim klubie Hevre przy współpracy z Krakowską Akademii Fotografii i uczestnik wystawy będącej zwieńczeniem Open Call Pomiędzy w ramach festiwalu Photo Fringe, laureat konkursu SEXEDPL organizowanego przez Vogue Polska we współpracy z Anją Rubik oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

 

Kacper Borek - pochodzący z Bełchatowa student Wydziału Architektury na Politechnice Warszawskiej, uczestnik wystawy najlepszych prac semestralnych na WAPW z projektem “Obserwatorium latawców”, uczestnik wielu wystaw poseminaryjnych w ramach przeglądów prac na uczelni, autor projektu koncepcyjnego na Poidełko Warszawskie w ramach Konkursu na poidełko dla Warszawy organizowanego przez Miasto Stołeczne Warszawę oraz Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich, twórca działający w przestrzeni miejskiej skupiający się na relacji człowieka z architekturą.

 

plakat wypełnianie

 

Na wernisaż wystawy fotograficznej zatytułowanej „ Rzeczywistość a wyobrażenie” zaprasza Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne. W Galerii na Piętrze ( w górnym foyer MCK PGE Gigantów Mocy) zaprezentują swoje prace 3 artystki - Aneta Więcek – Zabłotna, Elżbieta Drewniak oraz Anna Kępa. Każda z nich przeprowadzi widza przez mocno subiektywne wizje, artystyczne interpretacje współczesnego świata, czasem opatrzone socjologicznym komentarzem, a także osobiste światy, w których fotografia jest traktowana jako narzędzie psychoterapii. Otwarcie wystawy odbędzie się 1 marca o godz. 18.00.

 

Aneta Więcek – Zabłotna jest członkiem ZPAF. Mieszka i pracuje w Lubinie. Jest absolwentką Międzynarodowego Forum Fotografii "Kwadrat" we Wrocławiu i słuchaczką Autorskiego Laboratorium Fotografii prof. Piotra Komorowskiego we Wrocławiu. Uczestniczy w wielu konwentach i wystawach fotograficznych. Zajmuje się fotografią konceptualną, kreacyjną i socjologiczną. W cyklu „Bajki prawdziwe” pokazuje rozdźwięk pomiędzy uznanymi wzorcami a rzeczywistością. Zestawienie tytułów bajek z problemami współczesnego świata ma prowokować i skłaniać do przemyśleń.

 

Elżbieta Drewniak - z wykształcenia analityk medyczny, z zawodu grafik komputerowy, z zamiłowania  fotograf. Absolwentka Międzynarodowego Forum Fotografii Kwadrat we Wrocławiu. Od 2016 r słuchaczka Autorskiego Laboratorium Fotografii prof. Piotra Komorowskiego we Wrocławiu. Jest  członkiem Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego. W swej pracy artystycznej skupia się głównie na własnych, trudnych doświadczeniach życiowych.

 

Anna Kępa jest nie tylko fotografem, ale też antropologiem kultury, arteterapeutą i jednym z założycieli organizacji pozarządowej - Stowarzyszenia WICI. W ostatnich latach mieszkała w Wielkiej Brytanii i Rumunii, w Skandynawii i Luxemburgu, gdzie angażowała się w różnego rodzaju projekty społeczne. Obecnie mieszka i pracuje w Łodzi.  

APO

 

a plakat resize

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019