joombig banner rotation images

Menu

 

W ramach cyklu "Bełchatów na scenie" przed lokalną publicznością wystąpi Mateusz Wojtasik.

W ramach cyklu "Bełchatów na scenie" przed lokalną publicznością wystąpi Mateusz Wojtasik.

 

Mówią o nich gwiazdy Ekstraklasy. O kogo chodzi? O bełchatowskich artystów, którzy koncertują w Ekstraklasie. W lutym szerszemu gronu zaprezentowała się Marta Magnucka z zespołem, a w marcu na tej samej scenie wystąpi Mateusz Wojtasik. Do występów przygotowuje się również uzdolniona artystycznie młodzież.

 

 

Są młodzi, zdolni i nawet na chwilę nie stają w miejscu. Łączy ich nie tylko miłość do muzyki, ale również miejsce, w którym rozpoczęła się ich artystyczna przygoda. Wszyscy zaczynali tu, w Bełchatowie. Tu też chętnie dzielą się swoją twórczością – jedni w ramach cyklu imprez „Bełchatów na scenie”, drudzy – „Made in Bełchatów”. Koncerty promujące lokalnych muzyków odbywają się w klubie Ekstraklasa M.W. przy ul. Dąbrowskiego 24a, a wstęp na te imprezy jest wolny.

 

„Bełchatów na scenie” to artystyczne przedsięwzięcie dedykowane bełchatowskim muzykom, którzy mają już sceniczne doświadczenie. Jako pierwsza w Ekstraklasie ze swoim poznańskim zespołem wystąpiła Marta Magnucka. Grupa Mały Fragment Rzeczywistości, łącząc w swoich utworach popowe i jazzowe brzmienie z charakterystycznym, niepowtarzalnym wokalem bełchatowianki, zdobyła uznanie publiczności.

 

Już niedzielę, 3 marca, na scenie pojawi się inny utalentowany muzycznie bełchatowianin - Mateusz Wojtasik, znany jako Wojtas. Połączenie romantycznego usposobienia wokalisty, ukrytego muzycznego pazura i brzmienia gitary akustycznej to niewątpliwie przepis na dobry koncert.

 

- Muzyka jest w moim życiu od dziecka, przenika każdą sferę mojego życia, pomaga wyrazić siebie, ukształtowała mnie i sprawiła, że jestem tym, kim jestem. Tą muzyką chciałbym się podzielić z Wami – mówi Mateusz Wojtasik.

Wojtas popularność zyskał nie tylko za sprawą znanych coverów, ale również autorskich piosenek, jak choćby „Nad morze” czy „Garda” - i je również usłyszymy podczas koncertu. Początek imprezy o godzinie 19. Wstęp wolny.

 

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się także organizowany w Ekstraklasie cykl „Made in Bełchatów”. To program, w którym biorą udział uzdolnione muzycznie bełchatowskie dzieci i zafascynowana graniem i śpiewaniem lokalna młodzież. Podczas tych spotkań naprawdę dużo się dzieje. Covery obok utworów autorskich, ukulele, klawisze, gitary, a do tego wciąż odkrywane i szlifowane wokalne perełki – to trzeba zobaczyć i usłyszeć. Najbliższe koncerty w ramach „Made in Bełchatów” 10 i 24 marca, od godziny 19. Podobnie jak na inne imprezy tego typu wstęp jest wolny.

 

KZB

Fot. Ekstraklasa M.W.

 

wojtasik

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019