joombig banner rotation images

Menu

Muzeum Regionalne wydało reprint pocztówki z miedzywojniaStarych, bełchatowskich pocztówek zachowało się zaledwie osiem. Reprint jednej z nich właśnie wydało Muzeum Regionalne. Oryginalną kartkę będzie można kupić na Jarmarku Świątecznym.

Już po raz 17 odbędzie się Regionalny Festiwal Kolęd i PastorałekJuż po raz siedemnasty odbędzie się w Bełchatowie Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Przesłuchania koncertowe odbędą się 8 i 9 grudnia w Miejskim Centrum Kultury, ogłoszenie wyników i koncert laureatów zaplanowano na 14 stycznia 2018 roku. Festiwal, jak co roku odbędzie się pod patronatem Marioli Czechowskiej, prezydent Bełchatowa.

Warsztaty robienia cukierków, świąteczny spektakl, seanse w kinie. Do tego bezpłatne zwiedzanie ekspozycji PGE Giganty Mocy. Takie niespodzianki czekają na najmłodszych bełchatowian z okazji mikołajek.

Wystawę zdjęć członków i przyjaciół Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego można oglądać w MCK PGE Giganty Mocy. Na zwiedzanie ekspozycji amatorzy fotografii i nie tylko mają czas do końca roku.

Ponad pięćdziesiąt zdjęć o różnej tematyce, dwudziestu dwóch autorów, po raz pierwszy we własnej galerii fotografii „Na piętrze”- Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne i jego przyjaciele będą prezentować swoją twórczość. Wernisaż wystawy przeglądowej w piątek, 24 listopada, w MCK Giganty Mocy. Początek o godz. 18:00.

Wystawa etnograficzna w Muzeum Regionalnym prezentuje tradycyjne ludowe obrzędyMuzeum Regionalne przygotowało barwną wystawę etnograficzną o polskim świętowaniu - od czasu zadumy, adwentu, poprzez godne dni, aż po ostatnie dni karnawału. Wystawę „Rok polski – koniec i początek” będzie można zwiedzać do 11 lutego 2018 roku.

Grupa folklorystyczna Rajka wystąpiła na festiwalu w Taurogach na LitwieBełchatowska grupa folklorystyczna "Rajka” działająca przy Miejskim Centrum Kultury wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym "Vaikščiuo puova po dvara" na Litwie. Zaproszenie na festiwal skierowała dyrekcja Centrum  Kultury w Taurogach.

Miejska Orkiestra Dęta Grocholice - Bełchatów świętuje jubileusz Mija dokładnie dziesięć lat od reaktywacji Miejskiej Orkiestry Dętej. Na początku grali w dwunastoosobowym składzie. Dziś to to prawie 60 muzyków na czele z dyrygentem. Koncert 12 listopada, oczywiście w ich wykonaniu, zainauguruje obchody jubileuszu.    

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2017