Increase text size Decrease text size
Menu

Dobre wiadomości dla rodziców, których dzieci uczęszczają do miejskiego żłobka "Jaś i Małgosia". Od września będą obowiązywały nowe, niższe stawki opłat, dzięki czemu placówka będzie bardziej konkurencyjna.

O pomoc materialną mogą się ubiegać bełchatowscy uczniowie. Nabór wniosków o stypendia szkolne rusza 1 września. Będzie je można składać do 15 września. W tym czasie magistrat będzie też przyjmował wnioski o zasiłki szkolne.

Od września po raz pierwszy wszyscy uczniowie podstawówek i gimnazjów będą się uczyć z darmowych podręczników. Szkoły już zaopatrują się w nowe książki, ćwiczeniówki i materiały edukacyjne.

Wakacje, dla nauczycieli to nie tylko czas na odpoczynek. To także dobry moment na podnoszenie swoich kwalifikacji. 

Powstają nowe oddziały przedszkolne. Od września miasto uruchomi siedem dodatkowych grup. Łącznie znajdzie w nich miejsce prawie 160 dzieciaków. – Dzięki temu, do miejskich placówek będziemy mogli przyjąć wszystkie trzy- i czterolatki, które nie zostały zakwalifikowane w pierwszym naborze. W całości zapewnimy więc potrzeby w zakresie wychowania przedszkolnego dzieci w wieku 3-6 lat – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. Dodatkowy nabór trwa. Na podjęcie decyzji rodzice mają czas do 14 sierpnia.

Ruszył nabór na rok akademicki 2017/2018, który potrwa do do wyczerpania limitu miejsc. Osoby zainteresowane zapisaniem swojego dziecka powinny zapoznać się z regulaminem studiów oraz wypełnić formularz zgłoszenia. W tym roku nabór odbywa się na dwa kierunki studiów - historia i filologia polska.

Remonty, wymiana sprzętu, malowanie ścian i szereg napraw – miejskie szkoły i przedszkola już przygotowują się do nowego roku szkolnego. W placówkach ruszyły wakacyjne roboty.

Czterdzieścioro uczniów z bełchatowskich szkół podstawowych wyruszy w łódzkie Kolorową Lokomotywą. Na trasie edukacyjnego pojazdu znalazło się 14 miast. Jednym z tegorocznych przystanków będzie Bełchatów.Miasto Bełchatów
ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Tomasz Kałużyński

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2017