joombig banner rotation images

Menu

Ponad 5 tys. 100 uczniów bełchatowskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i III LO w tym roku szkolnym po raz ostatni usłyszało dzwonek lekcyjny. Po 10 miesiącach nauki, kartkówek i sprawdzianów uczniowie rozpoczynają dwa miesiące wakacji. Letni odpoczynek rozpoczyna także blisko 1,5 tys. przedszkolaków.

Konkurs pontyfikat św. Jana Pawła IIPonad trzydziestu uczniów ze szkół podstawowych wystartowało w konkursie „Pontyfikat świętego Jana Pawła II”, który 15 czerwca odbył się już po raz piętnasty. Najlepiej poradziła sobie drużyna z SP w Łękińsku. I to właśnie ona zajęła pierwsze miejsce.

ZSP nr 9 obchodzi 30-lecie istnieniaZespół Szkolno-Przedszkolny obchodzi jubileusz 30-lecia. Na szkolnej auli odbyła się oficjalna uroczystość, na którą zaproszono władze miasta, byłych dyrektorów, nauczycieli, absolwentów i przyjaciół szkoły. Była to doskonała okazja do do wspomnień i podsumowań.

Przedszkolaki uczą się zasad udzielania pierwszej pomocyDzieci z najstarszych grup przedszkolnych poznają zasady udzielania pierwszej pomocy. Akcja „Bezpieczne wakacje” prowadzona jest we wszystkich samorządowych przedszkolach, pogadanki z najmłodszymi prowadzą instruktorzy bełchatowskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

Seniorzy z UTW zakończyli rok akademickiBlisko trzystu słuchaczy bełchatowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyło rok akademicki. Seniorzy odebrali dyplomy, były też podziękowania i gratulacje.

Międzyszkolny konkurs  "Bełchatów wczoraj i dziś"Międzyszkolne zmagania z wiedzy o historii Bełchatowa, szkolny konkurs pieśni i piosenki patriotycznej czy turniej tenisa stołowego – to tylko niektóre z imprez organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 4, które mają upamiętniać setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Miasto prowadzi profilaktykę alkoholową wśród młodzieżyBełchatów mówi STOP alkoholizmowi wśród młodzieży. W ramach ogólnopolskiej akcji „Masz wpływ – wybierz marzenia nie ryzyko”, pracownicy magistratu odwiedzili blisko dwieście sklepów i lokali gastronomicznych z plakatami i ulotkami, które przypominają o całkowitym zakazie sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Regularnie prowadzone są też spotkania z młodymi ludźmi, które mają im uświadomić jakie konsekwencje niesie ze sobą wczesna inicjacja alkoholowa.

Absolwenci III LO piszą maturęMaturzyści rozpoczęli egzaminacyjny maraton. 4 maja język polski, 7 maja matematyka na poziomie podstawowym, a w kolejne dni język obcy i wybrane przedmioty. Przez cały maj maturzyści będą sprawdzać swoją wiedzę.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018