joombig banner rotation images

Menu

W SP 12 trwa nabór do VII klasy siatkarskiejUczniowie klas szóstych, którzy chcieliby kontynuować naukę w klasie sportowej o profilu siatkarskim, mogą zgłosić się do Szkoły Podstawowej nr 12, która prowadzi nabór do klasy VII na rok szkolny 2018/2019. Wnioski można składać do 28 lutego, natomiast testy sprawnościowe przeprowadzone będą w dwóch terminach na początku marca.

SP 1 otwiera nową klasę sportowo-językowąSzkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bełchatowie prowadzi nabór do klasy IV o profilu sportowo-językowym na rok szkolny 2018/2019. Program nauczania przewiduje między innymi dodatkowych 5 godzin wf-u oraz 2 godziny języka angielskiego. Obecni trzecioklasiści, którzy chcieliby uczyć się w nowo powstającej klasie, a także ich rodzice, już 10 marca będą mogli spotkać się z Mariuszem Wlazłym, którego fundacja objęła patronatem klasę IV S.

Trwa nabór do miejskich przedszkoli. Na maluchy czeka ponad 400 miejsc. Zanim rodzice ostatecznie zdecydują, gdzie posłać swoją pociechę mogą skorzystać z Dni Otwartych jakie organizują placówki.

Zakończył się semestr zimowy na UPWStudenci Uniwersytetu Pierwszego Wieku zakończyli semestr zimowy, podczas którego zgłębiali tajniki języka polskiego i historii. W sobotę, 10 lutego, w Miejskim Centrum Kultury spotkali się na II Balu Międzysemestralnym, na którym odebrali legitymacje studenckie, ale przede wszystkim dobrze się bawili. Były przemówienia zaproszonych gości, gry i zabawy.

O kolejne pomoce dydaktyczne, książki i sprzęt wzbogaciły się miejskie podstawówki. Doposażone zostały też gabinety pielęgniarskie, zaś uczniowie niepełnosprawni dowożeni są nowym samochodem. 

PS 8 to kolejne bełchatowskie przedszkole z grantem na edukację ekologicznąKolejne bełchatowskie przedszkole zdobyło grant z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Mowa o Przedszkolu Samorządowym nr 8, które na realizację programu z zakresu edukacji ekologicznej dostało 12 tys. 750 złotych, ponad 2 tys. złotych z kolei dołożyło miasto. Otrzymane środki przeznaczone zostaną m.in. na warsztaty i zajęcia edukacyjne, konkursy plastyczne i zakup pomocy edukacyjnych.

Miejskie przedszkola ruszają z rekrutacją do swoich placówek. Jeszcze w styczniu deklaracje będą składać rodzice dzieci korzystających już z opieki przedszkolnej. 5 lutego rozpoczyna się nabór dla maluchów, które po raz pierwszy pójdą do przedszkola. Podania będą przyjmowane do 2 marca.

PS 1 dostało 23 tys. zł na edukację ekologicznąPrzedszkole Samorządowe nr 1 to kolejna placówka, która zdobyła grant z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony  Środowiska w Łodzi w ramach konkursu „Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2017 / 2018”. Pieniądze z funduszu i środki z miejskiego budżetu, w sumie 23 tys. złotych, przeznaczone zostaną na zakup pomocy dydaktycznych, wycieczki i zajęcia terenowe oraz organizację konkursów przyrodniczych.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018