Increase text size Decrease text size
Menu

Niebieskie balony wypuścili w niebo uczniowie III LO i Publicznego Gimnazjum nr 2 w Bełchatowie na znak solidarności z osobami chorymi na autyzm. Szkoły obchodziły 3 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu pod hasłem „Mickiewicz solidarnie dla autyzmu”. Chodziło nie tylko o zapoznanie uczniów z chorobą, ale też naukę tolerancji wobec osób nią dotkniętych i budowanie właściwych postaw wobec osób niepełnosprawnych.

 

 

Podczas dwugodzinnych zajęć uczniowie klas integracyjnych mieli okazję wziąć udział w doświadczeniach dotyczących zachowań osób autystycznych, obejrzeć prezentację pt. „Oswoić Autyzm” oraz wykonać plakat dotyczący tego problemu. Rozstrzygnięty został również konkurs szkolny pt. „Nie bądź zielony w temacie autyzmu – w kwietniu bądź niebieski”. Zwyciężyła Angelika Piasecka z kl. I C, a wyróżnienia otrzymali Patrycja Rudzka II D i Filip Stężała III C.

 

Uczniowie Mickiewicza uświadamiali również swoich rówieśników rozdając ulotki mówiące o samej chorobie i problemach osób nią dotkniętych . Na zakończenie obchodów wzięli udział w happeningu „Na zielono dla autyzmu” i solidarnie wypuścili niebieskie balony w niebo.

 Miasto Bełchatów
ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Katarzyna Kleska, e-mail:k.kleska@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Magdalena Jaśkiewicz, Aleksandra Elminowska, Aleksandra Duda - Andrzejewska, Tomasz Kałużyński

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2017