joombig banner rotation images

Menu

Mistrzostwa Polski Psich ZaprzęgówNiemal stu maszerów i około 400 psów wzięło udział w Mistrzostwach Polski w Wyścigach Psich Zaprzęgów. Na zawody na terenie ośrodka Kardynał w Grobli w gminie Kluki zgłosiła się czołówka polskich zawodników, a wśród nich grupa multimedalistów rangi międzynarodowej. Organizatorem zawodów był łódzki Klub Przyjaciół Wilków i Psów Północy "Wataha", a patronat honorowy nad imprezą objęła prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.

Wszyscy, którzy mimo niesprzyjającej pogody wybrali się do Kluk mieli okazję podziwiać psy różnych ras - husky, malamuty, psy grenlandzkie, psy bardzie atletyczne i sportowe np. wyżły, które ciągnęły maszerów na wózkach, rowerach czy hulajnogach. W sumie rozegranych zostało 118 startów. Podczas imprezy zawodnicy zmierzyli się w następujących kategoriach: canicrossie (bieg z psem), bikejoringu (kolarz z psem), a także w zaprzęgach z 2-, 4-, 6- i 8 psami, trasy wyścigów miały różne długości – najkrótsza liczyła 4100 metrów, najdłuższa 6900 metrów.

Po pierwszym dniu, ze względu na fatalną pogodę, zawody przerwano a zaplanowaną na dwa dni imprezę zakończono z wynikami z pierwszego dnia. Maszerzy z bełchatowskiego klubu „Wataha” zdobyli trzy medale. Waldemar Stawowczyk wygrał klasyfikację D2 (z dwoma psami północy) oraz wywalczył srebro w kategorii maszera na hulajnodze z jednym psem. Jednocześnie zawodnik zakwalifikował się do kadry Polski na mistrzostwa świata. Natomiast bełchatowianka, Agnieszka Morawiec, wywalczyła brązowy medal w kategorii D2.

Honorowy patronat nad Mistrzostwami Polski w wyścigach psich zaprzęgów objęła Prezydent Miasta Bełchatowa - Mariola Czechowska, a Miejskie Centrum Sportu jako partner imprezy zapewniło wsparcie finansowe na usługę pomiaru czasu. Obszerną fotorelację z zawodów można obejrzeć na FB.

AP

Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Tomasz Kałużyński