joombig banner rotation images

Menu

MCS działa od stycznia 2017 rokuOd roku działa Miejskie Centrum Sportu. W ciągu 12 miesięcy zorganizowało 49 wydarzeń, nie tylko sportowych, które zgromadziły w sumie około 12 tysięcy widzów. Ponadto MCS zarządza najważniejszymi miejskimi obiektami sportowymi, z których mogą korzystać wszyscy chcący aktywnie spędzać wolny czas.

 

Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie zostało powołane 27 października 2016 roku uchwałą Rady Miejskiej w Bełchatowie, swoją działalność rozpoczęło 1 stycznia 2017 roku. MCS to nie tylko centrum wydarzeń sportowych, ponieważ jednostka jest przystosowana do organizowania koncertów, wystaw, targów, konferencji oraz pokazów. Poprzez swą działalność chce propagować zdrowy tryb życia, zwiększyć ofertę rekreacyjną dla mieszkańców oraz promować miasto Bełchatów. Jako jednostka administruje najważniejszymi obiektami sportowymi Bełchatowa – Stadionem Miejskim wraz z obiektami treningowymi, Halą Energia, Miejskimi Kortami Tenisowymi, Lodowiskiem Miejskim.

 

– Mimo tak krótkiej działalności możemy pochwalić się wieloma wykonanymi pracami, ale także organizacją wielu ważnych imprez w naszym mieście. Jest to także zgodne z naszą dewizą „Wprowadzamy sport na wyższy poziom” – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu.

 

W ciągu 12 miesięcy MCS zorganizował 41 imprez sportowych i kulturalnychW sumie w ciągu roku centrum zorganizowało 49 wydarzeń, 7 z nich miało zasięg międzynarodowy, 9 ogólnopolski, 14 wojewódzki i 19 lokalny. Wszystkie imprezy, w których uczestniczyło prawie 6700 zawodników, zgromadziły ponad 11 tysięcy widzów. Kibice mogli wybierać spośród różnych dyscyplin sportowych, od piłki nożnej, przez siatkówkę po tenis, rugby, biegi i jazdę na deskorolce. Nie zabrakło także wyścigów kolarskich, zawodów strongmanów oraz największej obok Piętnastki imprezy, czyli Thriatlon Energy. Oprócz imprez sportowych, MCS organizuje także koncerty, jak choćby disco polo (Zenek i przyjaciele), który zgromadził 1,5 tysięcy fanów czy Hip-Hop Festiwal, na którym gwiazdą był O.S.T.R..

 

Dodatkowo miejska jednostka była obecna przy organizacji m.in. Wiosennych Igrzysk Przedszkolaków, Bełchatowskiego Turnieju Integracyjnego oraz Inauguracji Roku Sportowego. – Cieszę się, że przez ten rok udało nam się także podjąć ścisłe współdziałania z różnymi organizacjami, stowarzyszeniami oraz fundacjami – podkreśla Marcin Szymczyk i dodaje, że kończący się rok był pełen cennych lekcji, zarówno dla niego i pracowników jednostki. – W wyniku tego jestem przekonany, że Kalendarz Imprez Sportowych na rok 2018 będzie pełen ciekawych propozycji, wśród których ponownie każdy znajdzie coś dla siebie.

 

MCS, AP

 

fot./MCS

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018